Felieton 30 Oct 2019 | Redaktor
Duszpasterstwo Akademickie ŹRÓDŁO - zaprasza!

Jesteśmy grupą młodzieży, studentów którzy podjęli się organizowania spotkań by lepiej poznać Boga, siebie w Nim oraz innych, których łączy jedno źródło, czyli Bóg.

Jesteśmy nowo powstającym Duszpasterstwem Akademickim przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Wyżynach. Pełni zapału i szczerych chęci do budowania tego dzieła z pomocą Bożą spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 19:00 na wspólnej Adoracji w Kaplicy Domu Parafialnego, a następnie przechodzimy do salki by przekąsić co nieco i wspólnie spędzić czas.

Adoracja jest kluczowym elementem naszych spotkań. W oparciu o nią budujemy naszą wspólnotę.

Natomiast druga część spotkania zmienia się w zależności od tego,który wtorek miesiąca wypada.

Harmonogram naszych spotkań jest następujący:

  • pierwszy wtorek miesiąca to adoracja i Adhortacja Christus Vivit;

  • drugi wtorek miesiąca to adoracja plus film oraz dyskusja po nim;

  • trzeci wtorek miesiąca to adoracja oraz wykład zaproszono gościa;

  • ostatni wtorek miesiąca to Medytacja Ignacjanska przed Najświętszym Sakramentem oraz integracja.

Nasze spotkania urozmaicamy również wyjściami. Uczestniczymy w wykładach, które odbywają się na Wyższym Seminarium Duchownym, wychodzimy wspólnie do kina, czy organizujemy sobie czas grając w planszówki. Tymi sposobami chcemy budować nasze relacje. Każdy jest ważny. Chcemy się dzielić świadectwem i spotkaniem Żywego Boga stąd pomysł na stworzenie DA ŹRÓDŁO.

Wszystko zaczęło się rok temu, od rekolekcji Źrodło Pustyni prowadzonych przez Ks. Łukasza. Wtedy też odczuliśmy zaproszenie od Ducha Świętego aby zrobić coś więcej i zacząć swoją działalność na Ogrodach.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na Nasze spotkania. Nie zamykamy się na nikogo. Myślę, że jeśli już ktoś do nas przyjdzie, to łatwo z tej wspólnoty nie wyjdzie.

Zapraszamy!

Marta.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor