Felieton 22 Aug 2018 | Redaktor
Dr Jachimowicz - rozmowa na tydzień przed procesem norweskim [audio]

"Zastrzykiem w serduszko zabija się bliźniacze dziecko, gdy się go nie chce - rozmowa z dr K. Jachimowicz o eugenice w Norwegii." - brzmiał tytuł wywiadu jaki 2018.05.11 udzieliła redakcji Katolickiej Bydgoszczy mieszkająca i pracująca w Norwegii dr Katarzyna Jachimowicz.

Wszystko zaczęło się od tego, że jako lekarz nie podejmowała się przeprowadzania aborcji, za co została zwolniona z pracy. Odbywały się procesy, ale nie tylko. O tym jak przebiegały całe sploty wydarzeń, które realnie odmieniały postawę wielu Norwegów, pani doktor opowiedziała ze szczegółami w audycji nagranej w zeszłym roku dla Radio Prawy.pl.

Była tez gościem programów Jana Pospieszalskiego. Dziś podejmuje kolejne wyzwanie, tym razem ona jest oskarżona. Walka o klauzulę sumienia i de facto jest walką o życie ludzkie trwa. Przynosi niespodziewane owoce i zaskakuje swym przebiegiem chyba już wszystkich.

To, jak wygląda sytuacja naszej rodaczki w Norwegii na dzień dzisiejszy, to znaczy na tydzień przed procesem sądowym, wytoczonym przeciwko, który będzie miał miejsce w dniu jej urodzin, opowiada w dzisiejszym wywiadzie dla Studia Tygodnika Bydgoskiego i Katolickiej Bydgoszczy.

Zapraszam

redaktor Katarzyna Chrzan

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor