Felieton 2 Jul 2018 | Redaktor

W ostatnia sobotę w Gietrzwałdzie zgromadziło się około 20 tys. pątników na zorganizowanym przez archidiecezję warmińską Dniu Pokuty.

„Chodzi najpierw o to, abyśmy stali się wewnętrznie wolni" mówił biskup łowicki Józef Zawitkowski, podczas homilii wygłoszonej do pielgrzymów przybyłych na ten szczególny dzień, do miejsca, gdzie Maryja przemówiła do prostych dzieci w naszym języku, po polsku.

"gdyż bez tego [red.: bez wewnętrznej wolności] nie da się prawidłowo przeżywać daru wolności w wymiarze społecznym i narodowym. (…) Jeśli bowiem damy się wewnętrznie zniewolić, stwarzamy zagrożenie dla zewnętrznej wolności naszej ojczyzny”.

„Boga trzeba słuchać, a nie ludzi. Wtedy zbyteczną będzie ustawa o aborcji, o eutanazji. Wystarczy Nie zabijaj. Nikogo i nigdy. Reszta jest od diabła. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni. (Mt 7,1) Wierzącym nie trzeba ustawy, wystarczy sumienie" - klarownie i prawdziwie mówił dalej ks. biskup.

Całe kazanie było bardzo głośnym i pełnym realnych przykładów apelem o wolność człowieka, którą sami oddaliśmy. Wiele spraw bp Józef Zawitkowski nazwał nam po imieniu i warto wysłuchać dokładnie całego nagrania. [patrz poniżej]

Kazanie ks biskupa było wypowiadanie z głębokim wzruszeniem, a zaczęło się od słów: "Jeszcze czerwcowo do serca każdego z was przytulam"

"Pan Bóg powiedział do nas „Nie cudzołóż”. Byliby ludzie piękni urodą czystego serca i czystych oczu, i czystą miłością, ale myśmy poplątali miłość z łajdactwem, małżeństwo z partnerstwem i tym grzechem zgnije współczesny świat" - mówił ks. biskup dalej o naszej wspólnej kondycji moralnej.

W Dniu Pokuty uczestniczyli biskupi - m. in. ks. bp Jan Tyrawa, liczni kapłani, marszałek Sejmu RP, wojewoda, przedstawiciele władz samorządowych, ale przede wszystkim tysiące pielgrzymów.

Całe kazanie ks. bpa Józefa Zawitkowskiego można wysłuchać w czasie poniższego nagrania video od 30minuty samego nagrania. Gorąco polecamy:

red.: KB

źródło: you tube: archidiecezja warmińska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor