Felieton 28 May 2018 | Redaktor
Cierpienie tych dzieci

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego jest 30 szpitali. Znajduje się także Hospicjum dziecięce. Są też poradnie specjalistyczne, w których ambulatoryjnie leczone są dzieci cierpiące na bardzo poważne choroby. W ten sposób musimy sobie uświadamiać, że na terenie diecezji bydgoskiej przebywa całkiem sporo naprawdę ciężko chorych dzieci, które tym roku... nie popływają w jeziorze, nie pograją w piłkę, nie pobiegają z kolegami i koleżankami na podwórku, a wiele z nich nawet nie może opuścił łóżka, czy pomieszczenia szpitalnego, albo wózka inwalidzkiego.

Niech poniedziałkowe poranki będą naszym wzajemnym przypominaniem sobie o tym, jak bardzo potrzeba modlitwy wstawienniczej za te dzieci i ich rodziny. Po prostu, tacy jacy jesteśmy, słabi i grzeszni, jedni za drugich się módlmy, to jest bardzo ważne.

Cierpienia tych dzieci mają ogromne znaczenie, pewnie tego wielokrotnie nie rozumiemy, a ogrom niezwykłości misji zobaczymy z pewnością po tamtej stronie. Nie jesteśmy tu wszyscy przypadkiem. Od chorych dzieci uczymy się życia prawdziwego. Najprawdziwszego. One i ich rodziny, które przecież bardzo cierpią, co dla wielu jest niewyobrażalne, nie bez powodu są obok nas. I to bliżej niż nam się wydaje. Tym bardziej, nie usypiajmy wyobraźni. Nie zapominajmy o sobie nawzajem.

red.: KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor