Felieton 27 Apr 2018 | Redaktor
Chrystus najwazniejszą Osobą we wszystkich naszych wyborach

Medytacje ewangeliczne z dnia 27 kwietnia 2018r, Piątek

(J 14, 1-6) Jezus powiedział do swoich uczniów: "Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę". Odezwał się do Niego Tomasz: "Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?" Odpowiedział mu Jezus: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie".

„Niech się nie trwoży serce wasze.” – mówi w dzisiejszej Ewangelii Jezus i będzie mówił do nas te słowa zapewne każdego dnia jeśli będzie trzeba. Strach, zamartwianie się zniekształcają nam rzeczywistość i oddalają od miłości. Mogą nas paraliżować tak, że nie będziemy w stanie ruszyć dalej, nie będziemy się rozwijać, podejmować wyzwań przez lęk. To wszystko odczuwamy, to jest ludzkie, ale to nami nie może rządzić. Przypomnijmy sobie Jezusa Chrystusa w Ogrójcu, On tam też toczył zwycięską walkę o naszą wolność.

Często zastanawiamy się jaką decyzję podjąć, co komu powiedzieć, czy rzucić pracę, czy zacząć nowe studnia itp. W tych wszystkich niewiadomych i trudach podejmowania decyzji możemy się łatwo zgubić. Nie wiemy co będzie lepsze, co powinniśmy wybrać.

Pewna niewiadoma zawsze będzie częścią naszego życia, jednak warto uświadomić sobie, że to nie którą drogą życiową pójdziemy liczy się tak bardzo, lecz czy pójdziemy z Jezusem, za Nim. To On jest przede wszystkim drogą! On jest sensem naszego życia. Te mniejsze lecz również ważne decyzje powinniśmy podejmować w odniesieniu do Niego. On nam wskaże miłe Jego sercu wybory.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu

Ave Maryja

Paulina Salzwedel

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor