Felieton 15 Mar 2019 | Redaktor
Bungee, skysurfing, a może EDK? - ks. Rafał Muzolf

Spośród wielu ekstremalnych przeżyć, Ekstremalna Droga Krzyżowa ma wymiar szczególny, jest bowiem doświadczeniem fizycznym i duchowym. Przemierzając ok. 40 kilometrów w nocy, w modlitewnym skupieniu jest czas, by przemyśleć swoje życie, spojrzeć w przeszłość, by jednocześnie zobaczyć perspektywę jaką otwiera przed nami Bóg. 

Od tego roku, pośród wielu tras, proponujemy typowo bydgoską EDK, która wyruszy 5 kwietnia z parafii pw. św. Mikołaja (Stary Fordon) a zakończy się w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy (Opławiec). Szlak ten ma także szczególny wymiar teologiczny. Przemienienie Jezusa na górze Tabor było - dla wybranych apostołów - doświadczeniem trudnym i zarazem niezwykłym. Nie na co dzień bowiem widzi się swojego Nauczyciela, którego twarz promienieje jak słońce, a szaty połyskują czystą bielą. Był to dla nich znak, że Jezus z Nazaretu jest Kimś więcej niż Nauczycielem - jest Bogiem. Dlatego chcieli tam zostać, dalecy od swych trosk i kłopotów. Zdaje się jednak, że nie było to zamiarem samego Jezusa. Chce On, by apostołowie - po doświadczeniu Boskości swego Mistrza - zmierzyli się ze swą codziennością! Można powiedzieć, że powrót apostołów do codzienności jest swoistego rodzaju ekstremalną drogą w ich życiu. Takich dróg, będą mieli więcej.

Droga Siostro, drogi Bracie!

Zapraszam Cie do ekstremalnego przeżycia Jezusowej Drogi na Golgotę i swojej, małej "drogi krzyżowej". Wyrusz z nami 5 kwietnia, by doświadczyć Boskości swojego Nauczyciela, a następnie - razem z Nim - zmierz się ze swoją codziennością. Niech będzie to twoja droga na górę "przemienienia"!

Zapisy: https://www.edk.org.pl/ Trasa: Bydgoszcz - Biała "Świętych Archaniołów" Rozpoczęcie: 5 kwietnia, godz. 21:00 - kościół pw. św. Mikołaja, ul. Wyzwolenia 2, Bydgoszcz (Stary Fordon) Zakończenie: kościół pw. Przemienienia Pańskiego, ul. Sanatoryjna 45, Bydgoszcz (Opławiec)

ks. Rafał Muzolf

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor