Felieton 15 Oct 2015 | Redaktor
Abp Peta: swąd szatana na synodzie

Pochodzący z Inowrocławia i związany z Bydgoszczą abp Tomasz Peta wskazuje na szatańskie pochodzenie niektórych idei dyskutowanych na Synodzie.

„Błogosławiony Paweł VI w 1972 roku powiedział: przez jakąś szczelinę wdarł się do Kościoła Bożego swąd szatana. Jestem przekonany, że były to profetyczne słowa świętego papieża, autora Humanae vitae. Podczas zeszłorocznego synodu swąd szatana próbował wejść do Auli Pawła VI” – powiedział w trakcie interwencji synodalnej arcybiskup Tomasz Peta, kierujący archidiecezją Najświętszej Maryi Panny w Astanie.

Arcybiskup Tomasz Peta wskazał na fakty świadczące o szatańskim ataku. Chodzi propozycję, by dopuszczać do Komunii świętej rozwodników żyjących w pozamałżeńskich związkach cywilnych, stwierdzenie, że konkubinat może mieć pewną wartość i twierdzenie, że homoseksualizm jest rzeczą naturalną.

„Niektórzy ojcowie synodalni nie zrozumieli prawidłowo apelu papieża Franciszka o otwartą dyskusję i zaczęli przedstawiać pomysły sprzeczne z dwutysiącletnią Tradycją Kościoła, zakorzenioną w Wiecznym Słowie Boga. Niestety, dalej możemy odczuć ten piekielny dym w niektórych pozycjach Instrumentum laboris, a także w tegorocznych wystąpieniach niektórych ojców synodalnych” – powiedział w trakcie synodu arcybiskup Peta.

„Moim zdaniem, główne zadanie synodu polega ponownym wskazaniu na Ewangelię małżeństwa i rodziny, a to oznacza wskazanie na nauczanie naszego Zbawiciela. Nie wolno niszczyć fundamentów, niszczyć opoki” – tłumaczył polski hierarcha.

„Oby Duch Święty, który zawsze zwycięża w Kościele, oświetla nasz wszystkich w poszukiwaniu prawdziwego dobra rodziny i całego świata. Maryjo, Matko Kościoła, módl się za nami!” – relacjonuje wypowiedź serwis voiceofthefamily.com.

Ks. arcybiskup Tomasz Peta ma 64 lata i pochodzi z Inowrocławia. Tam ukończył I LO im. Jana Kasprowicza. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1976 w Gnieźnie z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przez kilka lat pracował jako wikariusz w bydgoskiej parafii Chrystusa Króla. Stamtąd wyjechał w 1990 r. na misje do Kazachstanu, gdy wchodził on jeszcze w skład ZSRS. Posługę rozpoczynał we wsi Oziornoje. Tam wybudował kościół katolicki. Świątynię pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Pokoju poświęcił prymas Polski, kardynał Józef Glemp. W 1999 roku został mianowany administratorem apostolskim w Astanie, sakrę biskupią przyjął dwa lata później. Arcybiskup Peta jest przewodniczącym Konferencji Biskupów Katolickich Kazachstanu, od roku 2008 jest członkiem watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa.

Źródło: voiceofthefamily.com, pch24.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor