Zapowiedzi 12 Apr 11:29 | mk
Zbliża się Święto Chrztu Polski. Wywieśmy flagi!

Jan Matejko, „Zaprowadzenie chrześcijaństwa”/cyfrowe.mnw.art.pl/dmuseion/docmetadata?id=31479, Wikipedia, domena publiczna

14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski. Akcja Katolicka, Fundacja SŁOWO i duchacze zachęcają, by tego dnia wywiesić flagi.

Święto zostało ustanowione 22 lutego 2019 roku, decyzją Sejmu RP. Jak czytamy w Dzienniku Ustaw RP, celem było: upamiętnienia chrztu Polski, datowanego na 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego.

- To stosunkowo „młode” święto przypomina nam o naszych chrześcijańskich korzeniach i naszej historii. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie, prosząc o potrzebne łaski dla całego Narodu polskiego - apelują misjonarze Ducha Świętego na Facebooku.

Przekazują też, że Akcja Katolicka wraz z Fundacją SŁOWO zachęcają do wywieszania w tym dniu flagi. - To nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej Ojczyźnie, ale też w trudnym czasie pandemii koronawirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach - dodają duchacze.

mk Autor