Zapowiedzi 10 Mar 2021 | mk
Z sześciu kościołów do Bazyliki. Droga krzyżowa w nowej formule

Drogę krzyżową zakończy modlitewne czuwanie z cyklu „Serce Ojca”. Pierwsze odbyło się w styczniu, w parafii MBKM, fot. Anna Kopeć, archiwum

W tym roku, ze względu na pandemię, droga krzyżowa ulicami Bydgoszczy odbędzie się w nowej formule. 20 marca uczestnicy wyruszą z kościołów dekanalnych, by spotkać się w Bazylice św. Wincentego à Paulo.

– Na ulicach starego miasta, w którym [dotąd] rozgrywało się wydarzenie, towarzyszyły aktorom niezliczone tłumy ludzi, które chciały przejść z Jezusem jego ostatnią drogę i poczuć się jak przed dwoma tysiącami lat. W tym roku jednak ze względu na panującą pandemię COVID-19 nie możemy zorganizować tego wydarzenia jak dotychczas – tłumaczy na Facebooku Młodzieżowa Rada Programowa Diecezji Bydgoskiej.

Zamiast tego młodzież zaprasza do pokonania trasy indywidualnie, z jednego z sześciu głównych kościołów w dekanacie, do bydgoskiej Bazyliki (al. Ossolińskich 2). Przygotowane przez młodych  propozycje rozważań oraz trasy znajdą się na dedykowanej wydarzeniu stronie internetowej.

Finałem będzie modlitewne czuwanie z comiesięcznego cyklu „Serce Ojca”, które o 20.00 rozpocznie się w Bazylice. – Będzie to trzecie z kolei uwielbienie ukrytego w tajemnicy Eucharystii Chrystusa, które poprowadzi dla nas zespół AMEN+, tworzony przez studentów naszego miasta – wyjaśniają organizatorzy. Czuwania związane są szczególnie z postacią świętego Józefa, którego rok 8 grudnia ogłosił papież Franciszek.

Szczegóły dotyczące drogi krzyżowej będą publikowane na stronie Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej na Facebooku.

Tekst za: tygodnikbydgoski.pl, tytuł i lead zostały zmienione

mk Autor