Zapowiedzi 25 Jul 2016 | Redaktor
XIII Letnie Międzynarodowe Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

Stowarzyszenie Pro Musica Organa zaprasza na XIII Letnie Międzynarodowe Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Cykl spotkań z udziałem artystów i instrumentalistów kameralnych zostanie zainaugurowany w Bydgoszczy 3 lipca.

Działania koncertowe obejmą trzy bydgoskie kościoły – Świętej Trójcy, Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz św. Jadwigi Królowej. – Pierwsze dwa koncerty odbędą się w kościele Świętej Trójcy i będą częścią liturgii, ponieważ zostaną włączone w Mszę św. Na kolejne dwa spotkania kameralne zapraszamy do świątyni Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ostatnie – w formie finałowego recitalu solowego – odbędzie się w kościele św. Jadwigi Królowej – powiedziała Ewa Sawoszczuk, zarządzająca na terenie województwa kujawsko-pomorskiego Stowarzyszeniem Pro Musica Organa, które jest głównym organizatorem wydarzenia.

XIII Letnie Międzynarodowe Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej rozpoczną się 3 lipca i potrwają do 28 sierpnia, w sumie odbędzie się pięć muzycznych spotkań. Podczas tegorocznego cyklu usłyszymy kameralistów: Beatę Bobińską (sopran), Karola Lipińskiego-Brańkę (skrzypce) i Kacpra Chabrowskiego (akordeon). Natomiast na organach zagrają mistrzowie polskiej sceny organowej: Adam Klarecki (Włocławek), Mariola Brzoska (Gliwice), Ewa Sawoszczuk (Bydgoszcz/Koronowo), Bogdan Narloch (Koszalin) oraz gość z zagranicy – Krzysztof Czerwiński (Australia).

Szczegóły na plakacie.

jm

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor