Zapowiedzi 26 Jan 2017 | Redaktor
Wykład  „Wybrane standardy etyczne pracowników ochrony zdrowia psychicznego”

Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład dr. Wojciecha Kosmowskiego pod tytułem: „Wybrane standardy etyczne pracowników ochrony zdrowia psychicznego”.

Spotkanie odbędzie się 26 stycznia (czwartek) o godz. 19.oo w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18).

Wojciech Kosmowski ukończył Akademię Medyczną w Bydgoszczy oraz Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. Uzyskał specjalizację z psychiatrii (I st. 1997, II st. 2001) oraz psychiatrii dzieci i młodzieży (2011). W latach 2000-2012 był ordynatorem Oddziału Krótkoterminowej Terapii Odwykowej i Detoksykacji dla Kobiet Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy, a w latach 2007-2013 sekretarzem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Od 2005 roku jest dyrektorem NZOZ PZP Stawowa w Bydgoszczy.

W 2015 r. obronił doktorat z teologii na KUL-u (specjalność: teologia pastoralna). Jest doktorantem CM UMK (promotor – prof. dr hab. n. med. Araszkiewicz).

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrii Sądowej, Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Psychicznego i Research Society on Alcoholism, International Society for Biomedical Research on Alcoholism.

Od 32 lat należy do Światło-Życie.

Źródło: diecezja.bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor