Zapowiedzi 21 Apr 2016 | Redaktor
V Marsz dla Życia i Rodziny

22 maja odbędzie się V Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w katedrze, a po niej, ok. godz. 14.00, Marsz wyruszy w kierunku Bazyliki.

Po Marszu uczestnicy spotkają się na rodzinnym pikniku na terenie Bazyliki św. Wincentego à Paulo. W tym roku odbędzie się on pod hasłem zaczerpniętym z piosenki: „Powróćmy, jak za dawnych lat”.

Organizatorzy pikniku zachęcają „Wszyscy, idąc za słowami Jezusa, postaramy się być jak dzieci: ufni, radośni, wierni, otwarci na siebie samych – na Życie!

Będzie można zanucić piosenkę z dzieciństwa, nauczyć się tych, które teraz śpiewają dzieci. Będzie można potańczyć na trawie, pobawić się haftowaną chusteczką, poszukać starego niedźwiedzia, wyjechać pociągiem do Warszawy, wytropić wiosnę z Koszałkiem Opałkiem, obejrzeć, co przydarzyło się Królewnie Śnieżce i krasnalom, zasłużyć na piegi Pana Kleksa, a nawet ulepić bałwana.

Mamy nadzieję, że wszyscy przypomnimy sobie, jak to jest być dzieckiem i włączymy się do wspólnej zabawy pod sceną. Oznaką, że czujemy się dziećmi, będą dla panów i chłopców: czapki z gazety, dla pań i dziewczynek: wstążki we włosach. Mile widziane kapelusze damskie i męskie, kolorowe, z piórami i bez, pełne kwiatów, a nawet ptaszków... Te atrybuty będą odzwierciedleniem faktu, że życie to radość!”.

Na zakończenie spotkania będzie miała miejsce próba ustanowienia rekordu: organizatorzy chcą zgromadzić jak największą liczbę osób, które zaśpiewają piosenkę: „Powróćmy jak za dawnych lat”. Można znaleźć ją na stronie Marszu http://www.bydgoskimarszdlazycia.siler.pl/. Podczas pikniku będzie także można oddać krew – ma to być znak opowiedzenia się za życiem.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor