Zapowiedzi 22 Feb 2018 | Redaktor
Uwaga: Lech Dokowicz w Bydgoszczy: KTÓŻ JAK BÓG!.

Gdy się czyta biogram Leszka Dokowicza na Wikipedii można się załamać. Dlaczego? Bo ten znakomity filmowiec jest ukazany głównie jako współpracownik niemieckich stacji telewizyjnych, czy twórca projektów techno, a to ma już dawno za sobą. Nie ma natomiast wzmianki o jego głównej działalności dla Kościoła Katolickiego - dla Mistycznego Ciała Jezusa Chrystusa w Polsce. Filmografia, z której można domyślać się działalności tego reżysera jest na szczęście jednak podana.

Jedno z pierwszych wielkich i niesamowicie odważnych świadectw, którego nagranie jest ogólnodostępne choćby na kanałach you tube, było przełomowe dla wielu ludzi nie tylko dla wierzących. Można je odsłuchać, ale ważne jest aby wysłuchać je do końca, a wygłosił je właśnie Lech Dokowicz.

Działalność tegoż filmowca w służbie Chrystusowi i Maryi przynosi przekraczające możliwości ludzkie wspaniałe owoce, chociażby takie jak Wielka Pokuta, czy Różaniec do Granic, które współorganizował.

Również projekty filmowe Leszka Dokowicza zmieniają wiele w postrzeganiu rzeczywistości nadprzyrodzonej, na której to dopiero zbudowana jest rzeczywistość przyrodzona, a nie odwrotnie jak chciałoby wielu prześladujących Kościół Katolicki. Oto filmy dokumentalne, które naprawdę warto zobaczyć:

2016: Ufam Tobie
2013: Ostatnie wezwanie – produkcja, scenariusz, reżyseria, zdjęcia;
2012: Basia – współpraca reżyserska, zdjęcia[1];
2012: Ja Jestem – produkcja, scenariusz, reżyseria, zdjęcia;
2010: Syndrom – produkcja, scenariusz, reżyseria, zdjęcia;
2008: Duch – scenariusz, reżyseria, zdjęcia;
2007: Egzorcyzmy Anneliese Michel – realizacja, scenariusz, zdjęcia;
2006: Boskie oblicze – scenariusz, zdjęcia;
2004: Śmierć na życzenie? – zdjęcia;
2004: Narkoatak – zdjęcia;
2004: Cywilizacja aborcji – zdjęcia;

Takie niesamowite owoce Boże przychodzą przez zwykłych ludzi, którzy do końca doświadczyli własnych słabości i realizuje się w nich to, co o sobie samym mawiał św. Paweł: "lecz [Pan] mi powiedział: «Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali». Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa." 2 Kor 12, 9.

I oto już niebawem, ten skromny człowiek przyjedzie do Bydgoszczy, a spotkania Rekolekcyjne z Leszkiem Dokowiczem odbędą się w dniach17-19. 03.2018 w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego.

KTÓŻ JAK BÓG! - brzmi tytuł spotkań rekolekcyjnych.

Będziemy przypominać o tym wydarzeniu, ale już dziś można się zapoznać ze szczegółowym programem rekolekcji KTÓŻ JAK BÓG! na stronie parafii organizującej to wydarzenie: wniebowstapienie.bydgoszcz.pl

Kasia Chrzan

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor