Zapowiedzi 12 May 2017 | Redaktor
Przyjaciółka św. Jana Pawła II przyjedzie do Bydgoszczy

Bydgoska inauguracja trzyletnich przygotowań do 100. urodzin św. Jana Pawła II odbędzie się 18 maja w „Wiatraku”. Specjalnym gościem będzie 96-letnia pani Halina Kwiatkowska, która wystąpi z monodramem „Wielki Kolega”. W biurze „Wiatraka” można odbierać bezpłatne bilety na to wydarzenie.

18 maja polski papież skończyłby 97 lat. Tego dnia o godz. 17 w kaplicy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników (ul. Bołtucia 5) odprawiona zostanie uroczysta msza św. dziękczynna za życie św. Jana Pawła II, a godzinę później – w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7) rozpocznie się spotkanie z 96-letnią Haliną Kwiatkowską – wieloletnią przyjaciółką polskiego papieża z czasów szkolnych i studenckich.

Razem występowali w szkolnych spektaklach w Wadowicach, a także w Teatrze Rapsodycznym. Pani Halina zagrała ważne role w ponad 60 spektaklach oraz kilku filmach. Odznaczona została złotym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2007), Odznaką Prezydenta Miasta Krakowa „Honoris Gratia” (2011). Jest laureatką Nagrody Honorowej Fundacji Kultury Polskiej za rok 2008 oraz Nagrody „Krakowska Książka Miesiąca” (marzec 2002).

Aktorka wystąpi z monodramem „Wielki Kolega”. To przejmująca opowieść o ponad 70-letniej znajomości z Karolem Wojtyłą. Tematem autorskiego spektaklu są wspomnienia i anegdoty o wielkim Polaku – od czasów Wadowic aż do Watykanu – przeplatane fragmentami poezji.

Wstęp na spotkanie jest wolny, ale wcześniej trzeba odebrać bezpłatne zaproszenie w biurze „Wiatraka”. Podczas spotkania będzie możliwość przekazania darowizny na pokrycie kosztów spektaklu.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor