Zapowiedzi 29 Aug 2016 | Redaktor
„Projekt Kostka 2016”

Zapraszamy do udziału w Święcie Młodych – „Projekcie Kostka 2016”, które od 9 do 11 września odbędzie się w Złotowie. Przed publicznością wystąpią zespoły Raz Dwa Trzy i Filadelfia, hip-hopowy duet „Wyrwani z Niewoli” oraz raper Tau.

Wydarzenie organizują m.in. Misjonarze Świętej Rodziny oraz wspólnoty młodzieżowe. – Połączenie inspirujących warsztatów, spotkań ze znanymi osobami oraz muzycznego festiwalu odbędzie się w na Półwyspie Rybackim. Tegoroczny „Projekt Kostka 2016” będzie wyjątkowy, ponieważ do Złotowa jest zaproszona młodzież z całej diecezji bydgoskiej w ramach dziękczynienia za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wszystko po to, aby niczego, co w życiu młodego człowieka istotne, nie przegapić, a zarazem wyznaczyć sobie cele na przyszłość – powiedział ks. Adrian Piecuch MSF.

Celem „Projektu Kostka 2016” jest zachęta, by w młodości podjąć wyzwanie nawiązania relacji z Bogiem. Inspirując się św. Stanisławem Kostką, którego liturgiczne święto przypada 18 września, organizatorzy chcą dać młodym poczucie, że w swoich młodzieńczych poszukiwaniach sensu życia i wiary nie są osamotnieni.

Misjonarze Świętej Rodziny – duszpasterze parafii Wniebowzięcia NMP w Złotowie – każdego roku starają się ten projekt rozwijać i udoskonalać. – W tym wszystkim mobilizuje nas papież Franciszek, który zaznaczył, że Światowe Dni Młodzieży nie kończą się w Krakowie, tylko tak naprawdę dopiero zaczynają w naszych miastach, domach i rodzinach. Dlatego chcemy dzielić się tym doświadczeniem z Krakowa oraz dać możliwość odczucia tego klimatu tym, którzy nie mogli być tam razem z nami – zakończył ks. Adrian Piecuch MSF.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor