Zapowiedzi 30 Jan 2017 | Redaktor
„Polacy a inne narody” – spotkanie z profesorem Nowakiem

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (plac Piastowski) po pierwszopiątkowej Mszy św. sprawowanej 3 lutego o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie z prof. drem hab. Jerzym Robertem Nowakiem zatytułowane „Polacy a inne narody”.

Spotkanie będzie mieć miejsce w domu parafialnym.

Jerzy Robert Nowak ur. 8 września 1940 w Terespolu – polski historyk, publicysta, doktor habilitowany nauk politycznych, specjalizujący się w problematyce węgierskiej, tłumacz książek Radomíra Malego.

W latach 1994–2006 profesor nadzwyczajny w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W latach 2004–2013 profesor w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i w okresie od 2011 do 2013 członek rady naukowej tej uczelni. Publicysta i felietonista Telewizji Trwam, Radia Maryja, „Naszego Dziennika”, „Naszej Polski”, „Tygodnika Głos”, „Niedzieli” i „Mojej Rodziny” i „Warszawskiej Gazety”, komentator wydarzeń politycznych Telewizji Republika. Założyciel i prezes Domu Ojczystego, Ruchu Przełomu Narodowego, Klubów Patriotycznych i Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków.

Autor około 80 książek i ponad 1800 publikacji prasowych (w tym około 1100 artykułów). Twórca audycji „Minął miesiąc” emitowanej raz w miesiącu na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Honorowy obywatel miasta Jedwabne.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor