Zapowiedzi 25 Apr 2018 | Redaktor
„Pełna łaski” - diecezjalne obchody Uroczystości Zesłania Ducha Świętego

Wszyscy potrzebujemy Ducha Świętego. Jego tchnienie dodaje nam siły i odwagi, uzdalnia do głoszenia, czyni prawdziwymi świadkami. On napełnia nas miłością, która nadaje sens naszemu istnieniu. To On prowadzi nas w poznaniu i zrozumieniu prawdy…. Dlatego, jeśli chcemy żyć w pełni, musimy wołać o Ducha Świętego i zapraszać go do naszych serc.

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, chcemy trwać we wspólnocie - przeżyć czas modlitwy, uwielbienia, radości i świadectwa. Przewodniczką tego wieczoru będzie Maryja - ta, która otworzyła swoje serce, pozwoliła Bogu działać i przyjęła w sposób doskonały Ducha Świętego. Ona - pełna łaski - będzie uczyć nas jak my mamy stawać się prawdziwym mieszkaniem Ducha Świętego.

„Pełna łaski” to diecezjalne obchody Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w roku duszpasterskim Jemu poświęconym, które stają się również bezpośrednią okazją do wspólnej modlitwy przed peregrynacją kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Będzie to wydarzenie artystyczno-modlitewne, z udziałem między innymi zespołu „niemaGOtu” oraz ks. Dominika Chmielewskiego SDB. Po koncercie nastąpi przejście wszystkich do Bazyliki Wincentego a'Paulo na Mszę św. o godz. 23:00 i adorację Najświętszego Sakramentu przez całą noc.

19 maja 2018, godz. 19.30,

Artego Arena

wstęp wolny - z koniecznością rezerwacji wejściówek pod numerem 506 480 080

Ewa Szałkowska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor