Zapowiedzi 5 Dec 2016 | Redaktor
„Osobisty Duchowy Trener” – adwentowa propozycja duszpasterstwa akademickiego

„Osobisty Duchowy Trener” – to hasło programu, jaki wraz z rozpoczęciem adwentu zaproponował Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”. Ma on być pomocą w duchowym przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia.

Wystarczy podać numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. „«Osobisty Duchowy Trener» codziennie będzie przesyłał «Niezwykle Ważną Informację» zawierającą zadanie lub radę odnoszące się do uczynków miłosierdzia, zasad życia chrześcijańskiego wynikających z Katechizmu Kościoła Katolickiego i nauczania papieskiego. Wszystko po to, byśmy za apostołem mogli powtórzyć: «W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem» (2Tm 4,7)” – napisano w zachęcie.

Członkowie duszpasterstwa akademickiego podkreślili, że wraz z początkiem nowego roku liturgicznego w Kościele podejmują wysiłek ewangelizacji, czyli otwierania się na tajemnicę Boga, który stał się człowiekiem. „Jan Paweł II wezwał nas, byśmy wymagali od siebie nawet wtedy, gdy otoczenie nie będzie tego oczekiwało. Dlatego najpierw zaczynamy od siebie. W adwencie przygotowaliśmy specjalną pomoc w rozwoju duchowym – «Osobistego Duchowego Trenera» – który dostarczy drogą SMS lub e-mail codzienne (około godziny 9 rano) wezwanie do zrobienia kroku w stronę Boga” – dodali.

Anonimowe dane będą przechowywane w bazie także po okresie adwentu. Na podany adres e-mail lub numer telefonu będą również przesyłane informacje i zaproszenia do innych akcji. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Niemniej, jeżeli uczestnicy pragną wesprzeć organizatorów duchowo – proszeni są o modlitwę, szczególnie różańcową. „Wyruszasz z nami do Betlejem?” – pytają, zachęcając tym samym do udziału. Wystarczy wejść na stronę: www.martyria.pl/adwentowy-czas.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor