Zapowiedzi 12 Oct 2020 | Redaktor
Nowenna za sędziów Trybunału Konstytucyjnego

fot. ilustracyjna, Hu Chen/Unsplash

13 października zaczyna się dziewięciodniowa nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji sędziów TK. - Będziemy prosić Ducha Świętego o umocnienie ich sumień, by z odwagą położyli kres zabijaniu nienarodzonych chorych dzieci w Polsce - zapowiadają organizatorzy.

22 października Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wniosek dotyczący stwierdzenia niezgodności z Konstytucją przepisów dopuszczających aborcję eugeniczną. Ustawa z 7 stycznia 1993 roku pozwala aborcję w przypadku, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Na mocy tego zapisu legalnie uśmierca się w Polsce ok. 1000 nienarodzonych dzieci rocznie - z powodu podejrzenia choroby, m.in. zespołu Downa.

22 października to także dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. - Papież prosił podczas  pierwszej pielgrzymki do ojczyzny w 1979 r., abyśmy stali na straży życia i godności człowieka nienarodzonego - przypominają pomysłodawcy modlitwy.

Nowenna rozpocznie się dziewięć dni przed wspomnieniem, 13 października. Osoby podejmujące ją, będą odmawiać codzienną modlitwę za wstawiennictwem świętego i adresowaną do niego litanię, a także czytać fragment jego rozważań.

Nowenna na każdy dzień jest dostępna na stronie organizatora - Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. - Zapisy są anonimowe. Wystarczy kliknąć na link https://pro-life.pl/nowenna/ , można także zadzwonić pod numer 12 423 25 56 - informuje stowarzyszenie.

 -  Mamy nadzieję, że nasza gorliwa modlitwa przyczyni się do zmiany prawa zezwalającego obecnie na zabijanie tych spośród nas, którzy ochrony życia najbardziej potrzebują - dodają.

mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor