Zapowiedzi 9 May 2016 | Redaktor
Naprzód: Marsz...!

„Każde życie jest bezcenne” – pod takich hasłem w tym roku ulicami naszego miasta przejdzie V Marsz dla Życia i Rodziny. W dniu 22 maja 2016r. mieszkańcy Bydgoszczy będą mieli okazję wyrazić swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Zarówno marsz jak i piknik będą świętem wszystkich tych, którzy cieszą się z posiadania rodziny i potrafią docenić jej piękno w każdym aspekcie i na każdym etapie życia.

Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny zbiegają się w czasie z inicjatywą ustawodawczą na rzecz zapewnienia pełnej ochrony życia ludzkiego. Dlatego w ich trakcie będą zbierane podpisy poparcia dla obywatelskiego projektu zapewniającego pełną ochronę życia dziecka przed jego narodzeniem. Marsze dla Życia i Rodziny odbędą się w 120 miastach i cieszą się coraz większą popularnością. W marszu bydgoskim w ubiegłym roku wzięło udział prawie 6000 osób. Uczestnicy marszów są przekonani, że każde życie powinno pojawiać się, wzrastać i kształtować w rodzinie. Rodzina powinna zapewnić szczęście, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnościach i godną starość. Impreza jest okazją do spotkania się z tymi, którzy podzielają te wartości. – Kiedy usłyszałem, że potrzebna jest pomoc w organizacji Marszu, dotarła do mnie radosna nowina, że po raz drugi zostanę tatą. Było to dla mnie jak zaproszenie do podziękowaniu Panu Bogu za błogosławieństwo dla naszej rodziny oraz zachętą do modlitwy o zdrowie i życie dla największego daru, który żona nosi pod swoim sercem – mówi Dariusz Duleba, współorganizator bydgoskiego Marszu.

Tegoroczny marsz rozpocznie się Mszą Św. w Katedrze Bydgoskiej o godzinie 12.30, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli objęcie modlitwą dziecka, którego życie jest zagrożone zabiciem w łonie matki.

Po Mszy Św. (ok. godz. 13.30) Diakonia Społeczna Ruchu Światło-Życie przedstawi na Starym Rynku scenkę teatralną związaną z 1050-leciem Chrztu Polski. Marsz wyruszy ze Starego Rynku o godz. 14.00, przejdzie ulicami: Krętą, Podwalem, Grodzką, Mostową, Focha, Gdańską, Al. Mickiewicza, Al. Ossolińskich i Szymanowskiego.

Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice Św. Wincentego à Paulo. Hasło tegorocznego pikniku to: „Powróćmy jak za dawnych lat”. W programie znajdą się między innymi: bajki i baśnie z dzieciństwa, park rozrywki, nauka języka migowego, próba ustanowienia rekordu liczby wokalistów jednocześnie śpiewających piosenkę: „Powróćmy jak za dawnych lat”. W auli św. Krzyża w godz. 15.00– 15.30 odbędzie się finał konkursu plastycznego dla dzieci „Jak być dobrym”. – Konkurs ma na celu wzbudzenie refleksji, co znaczy być dobrym. Chcemy szczególnie zaznaczyć tą wartość w Roku Miłosierdzia. Jest on skierowany dla dzieci, ponieważ to one są czyste, bezkompromisowe i potrafią pokazać dobro takie, jakim jest – mówi Izabella Jesionkowska, organizatorka konkursu.

W czasie trwania pikniku będzie możliwość oddania krwi oraz zostanie przeprowadzona akcja „Dzień dawcy szpiku”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor