Zapowiedzi 24 Mar 2017 | Redaktor
Muzyczna Droga Krzyżowa już po raz trzeci

W marcu i kwietniu w trzech kościołach regionu będzie można wziąć udział w Muzycznej Drodze Krzyżowej Biechowskiego – nabożeństwie w formie muzycznego wydarzenia sakralnego.

Muzyczna Droga Krzyżowa Biechowskiego jest autorskim projektem zainicjowanym przez muzyków z regionu. Wszystkie teksty do utworów zostały napisane specjalnie na to wydarzenie przez Dorotę Barwińską, autorem muzyki jest Michał Biechowski, a opiekę artystyczną i muzyczną nad wydarzeniem i przygotowaniem zespołu (chórui orkiestry) objął dyrygent Mateusz Lewandowski. W projekcie biorą udział chóry i zespoły muzyczne z Bydgoszczy i Niemcza (m. in. Zespół Muzyczny Effatha z parafii Św. Trójcy, Schola Śpiewajmy Panu z parafii Św. Maksymiliana Kolbego, zespół popgospelowy Quadrans, Chór z parafii Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych w Niemczu, Chór parafii Zmartwychwstania Pańskiego), instrumentaliści (uczniowie Szkoły Muzycznej w Bydgoszczy, studenci Akademii Muzycznej) oraz inne osoby chętne.

MDKB zostanie odbędzie się trzykrotnie: 24 marca w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bydgoszczy, 31 marca w kościele pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Niemczu i 7 kwietnia w kościele pw. Św. Trójcy w Bydgoszczy. Wydarzenie za każdym razem rozpocznie się o godz. 18.30.

Poniżej publikujemy film z ubiegłorocznego wykonania.Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor