Zapowiedzi 18 Mar 2016 | Redaktor
Misterium w Dolinie Śmierci 2016

Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” zaprasza na XVI Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci. Tegoroczne hasło brzmi „Krew i woda”.

Jezus powiedział do s. Faustyny: „Serce Moje przepełnione jest miłosierdziem wielkim dla dusz. Oby mogły zrozumieć, że Ja jestem dla nich Ojcem najlepszym, że dla nich wypłynęła z serca Mojego krew i woda”.  Krew i woda są znakiem Bożego miłosierdzia, które oczyszcza i umacnia każdego, kto z ufnością stanie pod Krzyżem. Te dwa promienie, dwa źródła i dwa znaki, przez które odkrywamy czystość serca obmytego wodą chrztu i głębię Miłości Miłosiernej, która za nas umiera na krzyżu – piszą organizatorzy . 

Tegoroczne Misterium ma przybliżać tę wielką tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Pomocą w tym będzie św. s. Faustyna, a także historia współczesna, opowiadająca o odkryciu głębi i sensu chrztu świętego. Te wątki, jak co roku, wplecione są w historię najważniejszą – w wydarzenia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. 

Trwa Rok Miłosierdzia, roku jubileuszu Chrztu Polski, a także przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Organizatorzy mają nadzieję, że wszystkie te aktualne wydarzenia zostaną odkryte także przygotowywanym przez nich Misterium.Fordońskie Misterium Męki Pańskiej stało się już tradycją diecezji. Co roku w Niedzielę Palmową ogląda je blisko 20 tys. widzów, by w ten sposób jeszcze pełniej przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy. W organizacji wydarzenia bierze udział ok. 200 osób,  a aktorsko angażuje się ok. 100. Przygotowania trwają kilka miesięcy, a dzieło w całości oparte jest na wolontariacie.

Misterium Męki Pańskiej będzie wystawione 20 marca o godz. 16.00 i 20.00.Za organizację tego wydarzenia odpowiadają młodzi ludzie związani z S.K.M.A. „Pokolenie” i D.O.D.A. „Martyria”. Współorganizatorem jest Fundacja „Wiatrak” oraz wspólnoty Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników. 


fot. wcześniejsze Misteria w obiektywie organizatorów
Na naszym profilu dostępne już zdjęcia z tegorocznej próby generalnej!

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor