Zapowiedzi 8 Apr 2017 | Redaktor
Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci już w niedzielę (9 kwietnia)

Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej będzie można obejrzeć w Dolinie Śmierci w Niedzielę Palmową (9 kwietnia) dwukrotnie: o godz. 16 i 20. „Ecce Homo”– taki jest jego tytuł.

W misterium zagra około 200 aktorów, w przygotowaniach pomaga około 100 wolontariuszy. – Mamy rok św. Brata Alberta i do tej postaci nawiązujemy w tytule. Brat Albert namalował obraz „Ecce Homo” i jest to jeden z najpiękniejszych wizerunków Chrystusa umęczonego, ale też bardzo ludzkiego. W tym roku pojawia się też wątek maryjny, bo obchodzimy 100-lecie objawień fatimskich – mówi reżyserka i autorka scenariusza Mariola Ciesielska.

W spektaklu, oprócz tych wydarzeń i postaci historycznych, jest też przestrzeń współczesna. W widowisku będzie można zobaczyć dalsze losy rodziny, która pojawiła podczas ubiegłorocznego misterium. – W tej rodzinie nie dzieją się wielkie rzeczy, tylko takie zwyczajne sprawy. Chcemy pokazać, że poprzez taką zwyczajność Pan Bóg też nas do czegoś zaprasza – mówi Mariola Ciesielska.

W misterium pojawia się też postać księdza Zygmunta Trybowskiego, nieżyjącego proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Męczenników. – To on dał nam zielone światło na wiele inicjatyw, między innymi na misterium. Tutaj nie jest postacią kluczową, ale przechodzi, m.in. przez życie tej rodziny – mówi reżyserka.

Tradycyjnie organizacją i koordynacją całego przedsięwzięcia zajmują się młodzi ludzie z duszpasterstw „Martyria" i „4don4Lord", wolontariusze z Fundacji „Wiatrak" i ludzie ze wspólnot z parafii MBKM.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor