Zapowiedzi 3 Jul 2020 | Jarosław Aleksander
Międzynarodowa pielgrzymka do Lourdes. 16 lipca - wirtualnie

fot. pixebay

16 lipca czyli w rocznicę ostatniego objawienia Matki Bożej św. Bernadecie Soubirous, w Lourdes zaplanowano światową pielgrzymkę do tego miejsca. W ramach pielgrzymki 15 godzin transmisji w telewizji i internecie.

Każdego roku do sanktuarium w Lourdes przybywało około 3 mln pielgrzymów. Wielu z nich to chorzy zawierzający swoje cierpienie Matce Bożej i proszący o jej wstawiennictwo. Zajmuje się niemi 100 tys. wolontariuszy. Samo sanktuarium to 320 pracowników stałych. Także miasteczko Lurdes było związane ekonomicznie z ruchem pielgrzymkowym. Pandemia zmieniła wszytko.

Poza skutkami ekonomicznymi administratorzy sanktuarium widzą deficyt jaki występuje u wiernych odciętych od tego cudownego miejsca. Aby wyjść im na przeciw przygotowano światową pielgrzymkę do Luredes. W jej ramach liczne nabożeństwa, świadectwa, programy dokumentalne dotyczące sanktuarium. Łącznie to 15 godzin transmisji internetowych.

Całe wydarzenie ma duchowo zjednoczyć wiernych i skierować wspólne modlitwy ku Lurdes w intencji ustania epidemii, chorych i cierpiących.

 

 

Na podstawie: www.lourdes-france.org

 

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie