Zapowiedzi 25 May 2016 | Redaktor
Macierzyństwo a praca zawodowa

Jakie wymagania stawia Polkom macierzyństwo w XXI wieku?

Badania zlecone przez Fundację Mamy i Taty z roku 2012 pokazują, że aż 33% młodych Polaków w wieku 15-19 lat uważa, że posiadanie dzieci wymaga zbyt dużych wyrzeczeń i poświęceń. Z kolei badanie zlecone w tymże roku przez pełnomocniczkę rządu ds. równego traktowania, obejmowało wyobrażenia na temat podziału ról w rodzinie. Pokazało, że aż 47% kobiet marzy o tradycyjnej rodzinie, gdzie mężczyzna zarabia pieniądze, a kobieta może nie obciążona koniecznością pracy zarobkowej spokojnie zajmować się dziećmi. Jeszcze więcej kobiet, czyli 64% jest przekonanych, że nie powinno się zmuszać do pracy zawodowej matek z małymi dziećmi (do trzeciego roku życia).

Jednocześnie kobiety zadają sobie pytanie: Czy da się wypracować równowagę między macierzyństwem a pracą zawodową?

Powstaje wiele pytań o rzeczywistość macierzyństwa w Polsce w XXI wieku. Czy da się pogodzić macierzyństwo z rozwojem zawodowym? Czy powodem, dla którego spada dzietność w Polsce jest przede wszystkim brak realnej prorodzinnej polityki? Czy XXI wiek stawia wyjątkowe wymagania przed kobietami i rodzinami?

Na pytania te odpowie Bogna Białecka, psycholog, publicystka, żona a zarazem matka czwórki dzieci. Spotkanie z autorką, znaną także z łamów Przewodnika Katolickiego, w czwartek 9 czerwca o godzinie 19:15 w sali przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na placu Piastowskim. Podczas spotkania możliwość zakupu poradników: „40 tygodni radości, porady dla mamy w ciąży”, „Miłość i autorytet, jak wychować dzieci po chrześcijańsku w obliczu zagrożeń”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor