Zapowiedzi 28 May 2022 | Redaktor
Luxtorpeda zagra w Bydgoszczy! W niedzielę Festiwal Nowe Spojrzenie

Luxtorpeda podczas Rocket Festiwal 2014, fot. Adam Kliczek, http://memoriesstay.com (CC-BY-SA-3.0)

Bisz i Radex, Rock and Fire oraz Luxtorpeda – to artyści, który w niedzielę (29 maja) wystąpią na scenie Festiwalu Nowe Spojrzenie, na tyłach Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy. To już dziewiąta edycja imprezy!

Festiwal Nowe organizowany jest od 2012 roku przez Młodzież Misjonarską przy bydgoskiej Bazylice. W tym roku czeka nas już IX edycja Festiwalu, wznowionego po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.

Tym razem na scenie przy al. Ossolińskich 2 wystąpią:  hip-hopowy duet Bisz / Radex (godz. 17.30) i chrześcijańska grupa Rock and Fire (19.00), a gwiazdą wieczoru będzie zespół Luxtorpeda (20.30). Usłyszymy największe przeboje zespołu, ale nie zabraknie też utworów z najnowszej płyty zatytułowanej Omega. Zawartość tego krążka, jak piszą artyści, powinna usatysfakcjonować zarówno fanów stylu Roberta Friedricha z czasów Acid Drinkers, jak i wielbicieli „luxowej” odsłony jego twórczości.

– Mamy nadzieję, że tak jak to było w latach ubiegłych tak i tym razem wydarzenie przyciągnie tłumy. Gorąco zapraszamy studentów, ale czekamy także na rodziny z dziećmi i osoby starsze – tłumaczą organizatorzy. – Ideą Festiwalu jest rzucenie nowego spojrzenia: na młodość, która oznacza energię, pomysłowość i zapał; na Kościół, który jest wspólnotą ludzi szczęśliwych z powodu życia przy Bogu, realizujących swoje pasje i lubiących dobrą zabawę; i na Bydgoszcz - miasto, które w ostatnich latach niesamowicie zmieniło swoje oblicze i ma wiele do zaoferowania odwiedzającym je gościom. Warto żebyśmy tego dnia mogli się wspólnie bawić! – dodają.

Patronat honorowy nad tegorocznym Festiwalem Nowe Spojrzenie objęli: Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji ks. Paweł Holc oraz Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk Partnerzy: Zgromadzenie Księży Misjonarzy, Bazylika św. Wincentego à Paulo

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor