Zapowiedzi 5 Nov 13:55 | mk
Ksiądz Dominik Chmielewski zaprasza na Męski Różaniec w Bydgoszczy [WIDEO]

kadr z nagranie, Wojownicy Maryi, YouTube

To będzie potężna modlitwa – nie może zabraknąć Ciebie. Zrób to dla Maryi, zrób todla swojej rodziny, dla swojego serca, a Niebo wyświadczy ci wszelkie łaski, o które będziesz prosić – zachęca ks. Dominik Chmielewski SDB. W sobotę (6 listopada) w Bydgoszczy odbędzie się Ogólnopolski Męski Różaniec. Rozważanie przed rozpoczęciem wygłosi bp Krzysztof Włodarczyk.

Ogólnopolskie spotkania męskiej wspólnoty katolickiej Wojowników Maryi odbywają się raz w miesiącu; listopadowe zaplanowano w Bydgoszczy. Rozpocznie się ono procesją różańcową, do udziału w której zaproszeni są wszyscy mężczyźni, nie tylko należący do wspólnoty.

– To będzie najwspanialsza modlitwa płynąca z męskich serc do Nieba, wynagradzające za grzechy obelg, bluźnierstw, lekceważeń, kpin przeciwko Maryi, które tak bardzo wstrząsają sercem Jezusa i sercem całego Nieba – zachęca do udziału w specjalnym nagraniu założyciel wspólnoty, ks. Dominik Chmielewski. – Jesteśmy w czasach bardzo trudnych, od naszej modlitwy, ofiary, ekspiacji, zależy zmiana historii tej planety, naszej ojczyzny, naszego życia, naszych rodzin. Dlatego zapraszam wszystkich mężczyzn dobrej woli, którzy chcą wziąć udział w tym potężnym wynagrodzeniu Niepokalanemu Sercu Matki Bożej – mówi salezjanin.

– Zrób to dla Maryi, zrób to dla swojej rodziny, dla swojego serca, a Niebo wyświadczy ci wszelkie łaski, o które będziesz prosić – dodaje. Podkreśla też, że procesja odbędzie się z błogosławieństwem ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka. Bydgoski ordynariusz weźmie udział w modlitwie, wygłosi rozważanie na otwarcie. 

Uczestnictwo w Różańcu potwierdziło ok. dwóch tysiący mężczyzn, członków wspólnoty Wojowników Maryi z całej Polski. Procesja rozpocznie się 6 listopada o godz. 10.00 na Starym Rynku w Bydgoszczy. Po rozważaniu ks. biskupa w 200-osobowych grupach – każdej z własnym nagłośnieniem – mężczyźni wyruszą w kierunku Bazyliki pw. św. Wincentego a Paulo. Przejdą ul. Mostową, Focha, Gdańską, Mickiewicza, al. Ossolińskich, po drodze modląc się różańcem.

Do kościoła mają dotrzeć ok. godz. 12.00. Następnie w Bazylice rozpocznie się, adresowane już tylko do członków wspólnoty, ogólnopolskie spotkanie. W programie konferencja ks. Chmielewskiego na temat czyśćca, Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W listopadzie w procesji uczestniczyć będą tylko mężczyźni, na następną pierwszą sobotę (4 grudnia) Wojownicy planują jednak modlitwę rodzin i wszystkich chętnych mieszkańców. – Grudniowy różaniec dla rodzin z dziećmi rozpoczniemy najprawdopodobniej również ze Starego Rynku, ale przejście będzie krótszą trasą – przekazują.

Ogólnopolska wspólnota Wojowników Maryi jest poświęconej formacji mężczyzn na dobrych mężów i ojców. W Bydgoszczy grupa spotyka się przy parafii Matki Bożej Fatimskiej (Ogrody 18) każdego 13. dnia miesiąca oraz przy parafii pw. św. Marka (ul. Salezjańska 1) w pierwsze piątki miesiąca. Powstaje także wspólnota przy Bazylice. Męski Różaniec odbywa się cyklicznie w pierwsze soboty miesiąca – dzień w Kościele katolickim poświęcony wynagrodzeniu Niepokalanemu Sercu Maryi wyrządzone Jej zniewagi.

mk Autor