Zapowiedzi 27 Dec 2016 | Redaktor
Koncert „Betlejem w Bydgoszczy”

15 stycznia o godz. 18.00 w Hali Łuczniczka odbędzie się wyjątkowy koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych „Betlejem w Bydgoszczy”.

Bydgoszcz będzie jednym z 12 miast, w których wystąpią: TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O. Dochód z trasy zostanie przeznaczony na pomoc osobom niedożywionym.

Szczegóły na www.betlejemwpolsce.pl. Bilety są dostępne na: bilety24.pl oraz w zainteresowanych parafiach.

Koncert został objęty patronatem Księdza Biskupa Jana Tyrawy. Poniżej publikujemy słowo na temat koncertu:

Drodzy Diecezjanie!

Każdego roku przeżywając Boże Narodzenie stajemy wobec Tajemnicy, która przerasta nasze ludzkie myślenie, nasze ludzkie wyobrażenia. Bóg staje się Człowiekiem.

Jak śpiewamy w kolędzie „opuszcza piękne niebo i obiera barłogi”. Nie boi się tego, co ludzkie, jakby chciał nam powiedzieć, byśmy i my nie wstydzili się naszego człowieczeństwa. Przychodzi na świat, aby ten świat przebudować, aby uczynić go bardziej ludzkim. Do tej przemiany zaprasza także każdego z nas. Świat pełen jest niepokoju, przemocy, nienawiści. Czasami zaczynamy wierzyć, że i nasza odpowiedź nie może być inna, że jedyna racja, to racja siły, racja silniejszego… Bynajmniej! Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do głoszenia Jezusa, do głoszenia tej Bezbronnej Miłości z Betlejem. To Ona zwycięża świat, obdarza pokojem, przynosi pojednanie… Trzeba nam o tym pamiętać zwłaszcza w roku duszpasterskim, którego hasło brzmi: „Idźcie i głoście”. Tajemnica Betlejem uzmysławia nam bardzo dobitnie, że Ten którego głosimy jest Bogiem przychodzącym, jak czytamy w Pierwszej Księdze Królewskiej, nie w gwałtownej wichurze, w trzęsieniu ziemi, w ogniu, lecz w łagodnym powiewie. (1 Krl 19, 10-12)

Mam nadzieję, że koncert „Betlejem w Bydgoszczy”, przeżywany w tej wyjątkowej Bożonarodzeniowej atmosferze pozwoli nam tej „łagodności” doświadczyć i sprawi, że w naszej codzienności będziemy potrafili się nią dzielić. Mam nadzieję, że to kolędowe spotkanie, wspólny śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem pozwolą wielu naszym Diecezjanom przeżyć prawdziwą radość z narodzin Zbawiciela.

Zapraszam na koncert i serca wszystkim błogosławię.

Bp Jan Tyrawa

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor