Zapowiedzi 18 Oct 2016 | Redaktor
Katecheza „Zagrożenia płynące z Halloween”

Katechezę wygłosi egzorcysta, o. Tadeusz, kapucyn, w kościele Klarysek, ul. Gdańska 2, o g.19.30 (zaraz po Mszy) w środę 26.10.2016.

Halloween ma bardzo szeroki kontekst religijny i kulturowy i nie należy popełniać błędu traktowania go tylko jako zabawy niepowiązanej ze złem. Tradycja katolicka i Halloween zupełnie się wykluczają.

Obecnie wartości chrześcijańskie są wypłukiwane z fundamentów cywilizacji europejskiej. Halloween jest jedną z fal, która podmywa tę cywilizację. (...) Na Wyspach Brytyjskich WICCA,  magiczna religia neopogańska, która promuje Halloween, jest 4. pod względem liczby wyznawców religią. Współczesna kultura ośmiesza moment śmierci (…). Depcze właściwe postrzeganie śmierci jako przejście do bezpośredniego spotkania z Jezusem Chrystusem, zwycięzcą śmierci, diabła i piekła.

Zadajmy sobie pytanie, czy naprawdę zabawa w pogańskich kapłanów jest tym, czego nasze dzieci w ten wieczór potrzebują? Czy dom rodzinny, szkoła, dom kultury nie powinny być przestrzenią, która promuje dobre wzorce, która wspiera naszą kulturę, która chroni dzieci przed tym, co złe, co je niszczy, demoralizuje czy obdziera z niewinności i właściwego postrzegania świata? Czy mamy obowiązek deprawowania swoich dzieci po angielsku przez kontrowersyjne zdjęcia i dialogi?

fragment wiadomości otrzymanej przez redakcję

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor