Zapowiedzi 30 Dec 2016 | Redaktor
Już wkrótce Orszak Trzech Króli!

6 styczna 2017 r. kolorowy pochód poprowadzą Kacper, Melchior i Baltazar w strojach z epoki. Bydgoski Orszak Trzech Króli w ciągu trzech lat stał się jednym z największych w kraju – w ubiegłym roku za królami podążyło 10 tys. kolędników.

Scenariusz orszaku nawiązuje do tradycji ulicznych jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Jego uczestnicy opowiadają wciąż tą samą historię, która wydarzyła się ponad 2 tys. lat temu w Ziemi Świętej. 6 stycznia 2017 r. Trzej Królowie podążą za Gwiazdą na spotkanie ze Świętą Rodziną. Towarzyszyć im będą orszaki w kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym, które symbolizują wiarę, nadzieję i miłość. Przemarsz zakończy się przy stajence, gdzie królowie złożą dary i oddadzą pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Przejściu pochodu towarzyszyć będą scenki biblijne oraz wspólne śpiewanie kolęd. Organizatorzy będą też rozdawać chętnym tekturowe korony i nalepki.

IV Bydgoski Orszak Trzech Króli odbędzie się 6 stycznia 2017 r. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.30 w kościele Świętej Trójcy (ul. Świętej Trójcy 26). Orszak wyruszy sprzed kościoła o godz. 12 i przejdzie ulicami: ks. A. Kordeckiego, Focha, Mostową do Starego Rynku. Więcej informacji na stronie: orszak.bydgoszcz.pl

Więcej informacji na stronie: orszak.bydgoszcz.pl

fot. slajd: Tomasz Fiszer, fot. wewnątrz artykułu Jerzy Rusiniak (archiwum)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor