Zapowiedzi 19 Jun 2018 | Redaktor
Głos Karmelu - polecamy

ZAPOWIEDŹ NOWEGO NUMERU

"Nie bój się” – te pokrzepiające słowa Bóg wypowiada w Biblii wiele razy. W ten sposób pociesza robaczka Jakuba (Iz 41,14), uspokaja zmieszanego Zachariasza (Łk 1,13) i w końcu wita Maryję, która usłyszała od anioła, że Bóg ją bardzo kocha i chce ją wprowadzić w orbitę swoich planów. Lęk jest jak fala, która nagle pochłania i przykrywa głowę nawet najbardziej przygotowanych i wytrawnych pływaków. - piszą przy okazji zachęty do zapoznania się z najnowszym numerem Głosu Karmelu ojcowie Karmelici bosi.

O doświadczaniu lęku, o poszukiwaniu łaski "uciszonego jeziora", o tym jak zmagali się w przestrzeniach lęku święci karmelu - można przeczytać w najnowszym, wakacyjnym numerze tegoż periodyku.

Duchowość karmelitańska niesie w sobie szczególny dar dla każdego człowieka, za św. Janem od Krzyża i św. Teresą zwaną Wielką można odkryć łaskę Boga w najtrudniejszych z uczuć ludzkich. Oni to w swych pismach wyjaśnili dokładnie powody kryzysów uczuciowych, ich cel, także kryzysów duchowych. Odkryli przed światem sens trudnych ludzkich doświadczeń. Pokazali ludziom jak w nocach uczuć i ducha rodzi się prawdziwa wolność człowieka.

Dlatego właśnie gorąco polecamy Państwu najnowszy numer Głosu Karmelu, w którym to autorzy pochylili się nad sensem lęku ludzkiego.

red.: KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor