Zapowiedzi 22 Sep 2016 | Redaktor
Fiona poszła po szpik – opowieść o wyprawie do Santiago

„Wędrówkę rozpoczęłam 14 lipca w Bayonne. W 32 dni pokonałam cały szlak Camino del Norte i 14 sierpnia dotarłam do Santiago de Compostela. Dwa dni później wyruszyłam szlakiem Camino de Fisterre i 20 sierpnia dotarłam do Muxii, Przeszłam w sumie 1267 km, pokonując dziennie około 35–40 km.

Głównym celem mojej wyprawy było nagłośnienie tematyki oddawania szpiku kostnego. Sama oddałam szpik pod koniec lutego tego roku. Chce być żywym przykładem na to, że operacja nie niesie ze sobą żadnego ryzyka i że już kilka miesięcy po niej dochodzimy w pełni do sprawności. Po drugie, świadomość tego, że uratowało się komuś życie, dodaje skrzydeł, dzięki czemu bez problemu możemy przejść ponad 1000 km.

Zapraszam serdecznie wszystkich na prezentację filmu i zdjęć z wyprawy. Mam nadzieję, ze uda mi się z wami podzielić radością i zmotywować do ruszenia w świat. Na szlaku zrozumiałam, że życie może być wspaniałą przygoda, a świat to ogromny plac zabaw. Ponadto nie zabraknie anegdot i historyjek ze szlaku”.

Natalia Fiona Chrustowska

Klub Altruist w imieniu Fiony zaprasza na prelekcję do klubu Altruist (pod bydgoską Bazyliką, wejście od tyłu) w piątek 23 września!

Prelekcja zaczyna się o godzinie 19.00. Będzie możliwość możliwość napicia się kawy, herbaty, a także porozmawiania z Fioną.

Fiona nie spoczęła tylko na swojej wyprawie, dalej walczy! Walczy za wszystkich dotkniętych okropną chorobą, jaką jest białaczka. Do tej walki włączmy się i my! – zachęcają organizatorzy prelekcji. - Cała wyprawa Natalii była połączona z działaniem na rzecz Fundacji z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką. Już teraz masz możliwość wsparcia chorych dzieci! Zapraszamy do odwiedzenia dwóch konkretnych linków i wsparcia tej pięknej inicjatywy! – piszą „Altruiści”.

Link 1 - wirtualna puszka Fiony na stronie SiePomaga wspierająca cele Fundacji z Pompą: https://www.siepomaga.pl/r/szalonafiona

Link 2 - blog Natalii, na którym pisze, na co dokładnie będą przeznaczone pieniądze i dlaczego zdecydowała się wesprzeć Fundację: http://szalonafiona.blogspot.com/2016/07/razem-napompujemy-puszke.html

Źródło: Fb Altruist dostępny tutaj

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor