Zapowiedzi 25 May 2016 | Redaktor
Finał Mistrzostw Świata w Dobroci

Do finału Mistrzostw Świata w Dobroci zostało tylko kilka dni. W zawodach startuje ponad 40 polskich miast oraz Sztokholm i Bruksela. Z największymi nie bała się rywalizować Bydgoszcz. Jaki wynik osiągnie w dobroczynnych zawodach? Dowiemy się już 5 czerwca.

Mistrzostwa Świata w Dobroci to tegoroczne hasło kampanii Kilometry Dobra. Fundacja „Wiatrak” z Bydgoszczy postanowiła wziąć udział w rywalizacji, aby zebrać pieniądze na rehabilitację osób z niepełnosprawnością.

– Od wielu lat wspieramy osoby z niepełnosprawnością i widzimy, jak ważna jest dla nich obecność drugiego człowieka i możliwość rozwijania swoich pasji i talentów. W ich imieniu, w imieniu osób, którym trudno prosić o pomoc, zapraszamy do włączenia się w akcję i dorzucenia swojej złotówki – mówi ks. Krzysztof Buchholz, prezes Fundacji „Wiatrak”.

W tej nietypowej rywalizacji miasta i miejscowości są reprezentowane przez organizacje pozarządowe, a zwycięzcami są tak naprawdę ich podopieczni. – Za sprawą tej akcji podopieczni wielu fundacji i stowarzyszeń dostaną szansę na lepsze, bardziej godne życie. Wielu z nich będzie mogło zrealizować swoje marzenia, poczuć się szczęśliwymi. O to właśnie chodzi w pomaganiu, by nikt nie czuł się pozostawiony sam sobie, bez nadziei na pozytywną zmianę – twierdzi Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii – organizatora kampanii.

W finałowy dzień organizacje zapraszają do wspólnego układania monet w jeden ciąg, który utworzy Kilometry Dobra. W Bydgoszczy finał rozpocznie się o godz. 10.00 na Starym Rynku i potrwa do 18.00. Fundacja „Wiatrak” przygotowała różne zabawy dla dzieci i występy wiatrakowych talentów. Tego dnia na Starym Rynku odbywać się będzie również Jarmark Świętojański.

Kampania Kilometry Dobra organizowana jest po raz trzeci. W ubiegłym roku w akcję włączyło się 30 organizacji pozarządowych. Łącznie zebrały one ponad milion złotych i ułożyły 26 kilometrów dobra. W tym roku chcemy pobić ten wynik i zbliżyć się do Rekordu Guinnessa w tej konkurencji, który wynosi 75 km. Weź udział w Mistrzostwach Świata w Dobroci, wejdź na www.kilometrydobra.pl i wpłać pieniądze organizacji, której chcesz pomóc!

Katarzyna Hejda

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor