Zapowiedzi 4 May 2016 | Redaktor
Festyn u duchaczy

„Miłosierni Misjom” – to hasło XXI Spotkań Misyjnych, które odbędą się w Bydgoszczy w sobotę 14 maja. Wspólna zabawa i świętowanie na terenie przy al. Jana Pawła II 117 od 10.00 do 18.00

Poprzez myśl przewodnią organizatorzy, to jest Zgromadzenie Ducha Świętego, pragną podkreślić nadzwyczajność Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Podczas festynu zostaną zaakcentowane szczególne wydarzenia – m.in. 1050. rocznica Chrztu Polski czy 670. rocznica nadania praw miejskich Bydgoszczy.

Z uwagi na znaczące rocznice historyczne do współpracy zaproszono diakonię społeczną Ruchu Światło-Życie oraz Stowarzyszenie Bydgoski Wyszogród, które wraz z Bractwem Rekonstrukcyjnym Santa Terra przygotowuje jedną z historycznych inscenizacji. W programie zaplanowano również m.in. występy , wydarzenia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, animacje dla dzieci, quiz misyjny z atrakcyjnymi nagrodami, rozmowy z misjonarzami o ich pracy oraz z klerykami o ich planach posługi na misjach.

Każde Spotkania Misyjne mają również swój specjalny cel, na który przez cały dzień gromadzone są najmniejsze choćby datki. W tym roku zostaną one przeznaczone na kształcenie kleryków, w tym staże misyjne, które są niezbędne w przygotowaniu ich do pracy w różnych częściach świata.

jmRedaktor

Redaktor Autor

Redaktor