Zapowiedzi 10 Sep 2020 | Redaktor
Ekstremalna Droga Krzyżowa już w piątek

fot. FB/EDK Solec Kujawski

Osoby spragnione doświadczenia Boga w ciszy i trudzie drogi wyruszą na Ekstremalną Drogę Krzyżową już 11. września.

Ekstremalna Droga Krzyżowej (EDK) z Bydgoszczy odbędzie w dwóch wariantach: 27 km i 41 km. Krótsza trasa nazwana została Srebrną „Anioła Stróża”, natomiast dłuższa – Białą „Świętych Archaniołów”.

 

EDK to całonocna wyprawa w poszukiwaniu ciszy i Boga. Każdy pokonuje trasę indywidualnie (ew. w kilkuosobowej grupie), obowiązuje milczenie. Uczestnicy podkreślają, że to trudne, ale i niezwykłe doświadczenie oraz wyrzeczenie.

Rozważania dla uczestników są dostępne w aplikacji „EDK”, można je też pobrać na stronie edk.org.pl. Dostępne są tam także wskazówki dotyczące pryzgotowań i potrzebnego wyposażenia na drogę.

 Tegoroczna EDK z Bydgoszczy wyruszy z parafii pw. św. Mikołaja w Fordonie, a zakończy się w Opławcu. Obowiązkowe są zapisy za pośrednictwem strony edk.org.pl. Nocna wyprawa modlitewna rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 21. 00.

 Do odbywana EDK zachęca też papież Franciszek.

„Jego Świątobliwość, łącząc się duchowo z Organizatorami i wszystkimi Uczestnikami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, zachęca ich do ufnego powierzenia Chrystusowi siebie, swoich rodzin, przyjaciół i nieprzyjaciół, by w każdym z nich zamieszkał pokój i moc Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.”

 

 

Na podstawie: edk.org.pl   

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor