Zapowiedzi 9 May 2018 | Redaktor
'Dlaczego MAGIS?' - zaproszenie od pewnej grupy

Kochani,

Jesteśmy wspólnotą ludzi szukających w Kościele swojego sposobu na spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem. Zbieramy się raz w tygodniu w sali duszpasterstwa u Ojców Jezuitów. Spotkania odbywają się w duchu MAGIS (łac. bardziej, więcej).

Zainspirował nas jezuicki program dla młodych z całego świata przed ŚDM w Krakowie - atmosfera i bogactwo dzielenia się. Na spotkaniach pochylamy się nad Słowem Bożym z minionej niedzieli i rozważamy je w kontekście naszego życia.Nasze spotkania mają swój rytm w którym jest miejsce na modlitwę, odczytanie Pisma św., ale również na zastanowienie się oraz, jeśli ktoś ma ochotę, na podzielenie się z innymi swoimi przemyśleniami.

Dlaczego MAGIS?

Bo chcemy żyć bardziej, piękniej i dać z siebie coś więcej. Raz w miesiącu ojciec Jacek Olczyk SJ wygłasza dla nas konferencję z możliwością dyskusji i zadawania pytań. W tym roku cykl konferencji dotyczy Maryi, Kobiety inspirującej i odważnej a zarazem pokornej, która nie boi się pytać.

Dla nas spotkania MAGIS są bardzo ważne, są możliwością zatrzymania się na chwilę w pędzie codzienności. Jest to chwila wspólnej modlitwy, refleksji nad Słowem Bożym i dzielenia się swoim życiem we wspólnocie. Dzięki tym spotkaniom i wspólnym rozmowom odkrywamy w niedzielnej Ewangelii więcej wątków niż to co słyszy się podczas homilii.

Wielokrotnie po naszych spotkaniach wychodzimy umocnieni i podbudowani słysząc jak pięknie ludzie żyją Ewangelią w swoim środowisku pracy czy w rodzinie, ale też z przeświadczeniem, że nie musimy być idealni, żeby robić coś dobrego dla innych. Oprócz cyklicznych spotkań środowych, organizujemy wspólne wyjścia np. do papugarni, na imprezy, na pizzę czy ostatnio na lody.

Zapraszamy w każdą środę do sali Arki (pod kościołem jezuitów) na godz. 19 na spotkania biblijne dla młodych pracujących!

A kim są młodzi pracujący? Każdy kto czuje, że duszpasterstwo akademickie to już nie to, a chce rozwijać się we wspólnocie.

Wspólnota MAGIS

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor