Zapowiedzi 2 Nov 2016 | Redaktor
Czuwanie przed ołtarzem „Światło Pojednania i Pokoju”

Młodzież wszystkich parafii diecezji, a szczególnie tę zgromadzoną w grupach ŚDM, zapraszamy na czuwanie w dziękczynieniu za przeżyty wakacyjny czas z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie.

Okoliczność modlitwy jest wyjątkowa. Do Bazyliki Królowej Męczenników w Bydgoszczy 5 listopada przybędzie „Światło Pojednania i Pokoju” – ołtarz adoracji eucharystycznej przeznaczony do Sanktuarium Matki Słowa w Kibeho w Rwandzie, gdzie utworzone zostanie kolejne Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój.

Wykonany w gdańskiej pracowni artystycznej „Drapikowski Studio” ołtarz, podobnie jak wcześniejsze realizacje, (które gościły w bazylice) charakteryzuje się bogatą symboliką religijną. Przy tym ołtarzu wraz z 2,5 mln młodymi pielgrzymami świata modlił się Ojciec Święty Franciszek 30 lipca na Campus Misericordiae.

Młodzieżowe czuwanie rozpocznie się o godz. 18.30 Mszą św. i trwać będzie do godz. 21.00 (zakończone Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu).

Zorganizowane grupy proszone są o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 506480080. Kapłanów zapraszamy do koncelebry Mszy świętej.

Ks. Piotr Wachowski – diecezjalny duszpasterz młodzieży

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor