Zapowiedzi 16 Sep 2020 | Redaktor
Co w Bydgoszczy? Przegląd ogłoszeń parafialnych [ZAPOWIEDZI]

Jezuici zapraszają na comiesięczną Mszę św. nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Ignacego Loyoli/.fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Bydgoskie parafie zapraszają na wydarzenia cykliczne i okolicznościowe. Poniżej prezentujemy subiektywny „przegląd” na najbliższe dni.

 17 września, czwartek

godz. 18.00, parafia pw. św. Andrzeja Boboli, plac Kościeleckich 7

Ojcowie jezuici zapraszają na comiesięczną Mszę Św. i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Ignacego Loyoli, patrona małżeństw proszących o dar potomstwa i matek.

godz. 18.00, kościół rektorski Zgromadzenia Ducha Świętego, Al. Jana Pawła II 117

Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, połączona z modlitwą brewiarzową o godz. 18.30. - Serdecznie zapraszamy do wspólnych Nieszporów wraz z uczestnikami Kapituły Prowincjalnej - piszą duchacze. Do soboty (19 września) w Bydgoszcz trwają bowiem obrady Kapituły Prowincji Polskiej Zgromadzenia Ducha Świętego.

18 września, piątek

godz. 15.00 (początek), parafia św. Łukasz Ewangelisty i św. Rity (gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 14)

Adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji z Medjugorie, która jest jedną z „Gwiazd na Płaszczu Matki Bożej”. To modlitwa o POKÓJ, która trwa w różnych miejscach świata. Tym razem będzie prowadzona w dniach od 18 do 24 września w parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Bydgoszczy, w Fordonie. Program: o godz. 8.00 Msza św.; adoracja; o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego; adoracja, o godz. 18.00 Msza św., adoracja; o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. W najbliższy piątek rozpoczęcie od godz. 15.00. Parafia zaprasza do wspólnej modlitwy kapłanów, młodzież i wiernych. „Zostań Apostołem Pokoju” - apeluje.

godz. 16.30 (początek), parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego (ul. Kolibrowa 5)

Parafia zaprasza na piątkowe spotkanie oazowe: dzieci od zerówki do klasy piątej na Oazę Dzieci Bożych od godziny 16.30 do 18.00; młodzież, studentów i dorosłych na Msze świętą o godzinie 18.00 i po niej spotkania formacyjne zakończone Apelem o godzinie 21.00.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor