Zapowiedzi 20 Mar 2017 | Redaktor
Bydgoska młodzież przygotowuje wyjątkową Drogę Krzyżową

Młodzi z bydgoskich duszpasterstw rozpoczęli przygotowania do Drogi Krzyżowej, która przejdzie ulicami Bydgoszczy 25 marca.

– Młodzieżowa Droga Krzyżowa ulicami miasta powstała przed laty, z czasem jednak straciła ten charakter. Tego roku chcemy do niego powrócić zachęceni nauką i przykładem papieża Franciszka i doświadczeniem ŚDM w Krakowie – zapowiadają młodzi. – Będzie to spojrzenie na rzeczywistość oczami młodych ludzi. Jej forma odbiegać będzie od tradycyjnej, ale wierzymy, że będzie prawdziwym doświadczeniem drogi z Jezusem cierpiącym i kochającym, którego dramat rozgrywa się na naszych oczach każdego dnia – tłumaczą.

Drogę Krzyżową przygotowuje wspólnie młodzież z wielu duszpasterstw: Fordon4Lord, Martyria, Paradiso i Duc in altum. – To nie będzie klasyczna Droga Krzyżowa. Będzie szedł Pan Jezus z belką, a za nim ludzie. Pan Jezus po drodze będzie napotykał na sytuacje wzięte z życia młodych ludzi. Uczestnicy będą mieli przed oczami konkretny obraz, który pomoże im w przeżywaniu tego spotkania – opowiada o. Maciej Sierzputowski ze Zgromadzenia Misjonarzy Ducha Świętego, koordynator przygotowań.

Uczestnicy wyruszą 25 marca o godz. 19.30 spod katedry. Pójdą przez Stary Rynek do opery, a dalej ul. Mostową i Grodzką do kościoła Jezuitów przy pl. Kościeleckich, w którym planowana jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. – Tam będzie też możliwość wyspowiadania się. Modlitwa i spowiedź będzie naturalną konsekwencją tego spotkania – mówi o. Sierzputowski.

Droga Krzyżowa tego typu odbyła się pierwszy raz w 1997 r. w Szubinie. – Zorganizowaliśmy ją wtedy jako klerycy Zgromadzenia Ducha Św. – wspomina o. Sierzputowski. – Potem robiłem ją także z młodzieżą, jak pracowałem w Rzymie. Diecezja nas kilkakrotnie prosiła o pokazywanie w różnych parafiach.

mag

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor