XXXIII Pielgrzymka Maksymiliańskia już w niedzielę

Beata Swiniarska | 13 Aug 10:55 Uczestnicy corocznej pielgrzymki w duchu świętego Maksymiliana Marii Kolbe po raz kolejny wyruszą na szlak, aby upamiętnić jego męczeńską śmierć i wypraszać potrzebne łaski za Jego wstawiennictwem.

„I ślubuję Ci”. Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny już w niedzielę

Redaktor | 14 Jun 12:49 Po raz dziesiąty ulicami Bydgoszczy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku przyświecać mu będzie hasło „I ślubuję Ci” zaczerpnięte z przysięgi małżeńskiej. Uczestników wydarzenia poprowadzi Para Młoda jadąca kabrioletem. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice św. Wincentego à Paulo.

Warsztaty gospel przed koncertem na Wyspie Młyńskiej już w ten weekend

mk | 10 Jun 15:21 Szkoła Nowe Ewangelizacji w Bydgoszcz zaprasza na warsztaty gospel prowadzone przez muzyka Piotra Pawlickiego, które w sobotę i niedzielę (11-12 czerwca) odbędą się w klubie Altruist przy Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo (al. Ossolińskich 2). Uczestnicy warsztatów zaśpiewają podczas koncertu uwielbienia na Wyspie Młyńskiej w uroczystość Bożego Ciała (16 czerwca).

Bądź mężczyzną! Pierwsze Ekumeniczne Forum dla Mężczyzn

Redaktor | 8 Jun 06:03 Wspólnota Lew Judy zaprasza na pierwsze Ekumeniczne Forum dla Mężczyzn, które odbędzie się w sobotę (11 czerwca) w bydgoskiej parafii św. Andrzeja Boboli (pl. Kościeleckich 7). - To specjalnie przygotowane spotkanie formacyjne dla mężczyzn wszystkich wyznań chrześcijańskich w myśl modlitwy Jezusa w Wieczerniku, „aby stanowili jedno, jak My Ojcze jedno stanowimy” - tłumaczą...

Koncert z okazji urodzin św. Jana Pawła II. Zagra TGD!

Redaktor | 16 May 11:01 Spotkanie z poezją, świadectwo i koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia - te wszystkie elementy będą częścią „Wieczoru przy strumieniu”, koncertu, na który z okazji urodzin św. Jana Pawła II zapraszają Fundacja Kaktus i parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy (plac Piastowski 5). Początek wydarzenia w środę (18 maja) o godz. 19.00, wstęp wolny.

„Pasja wg św. Jana”. Koncert w Domu Polskim

Redaktor | 29 Mar 12:23 Fragmenty „Pasji wg św. Jana” Bacha zabrzmią w 3 kwietnia w Domu Polskim (ul. Grodzka). Utwory wykonają Chór Kameralny, Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i soliści.

Bydgoscy jezuici organizują duszpasterstwo dla osób anglojęzycznych

Redaktor | 3 Mar 07:29 - Zaczynamy u jezuitów duszpasterstwo dla anglojęzycznych w Bydgoszczy. To poważna sprawa. Jeśli jesteś z Bydgoszczy lub okolic i znasz katolików, którzy mówią po angielsku, przekaż, podziel się, udostępnij na swojej ścianie Facebook - prosi o. Paweł Sawiak SI.

Charyzmatyczna Bydgoszcz zaprasza do modlitwy w pierwszy czwartek miesiąca

Redaktor | 3 Feb 15:23 - Wdzięczni za dar kapłanów, stajemy do modlitwy za nich i wołamy do Pana o nowych. Tym razem będziemy mieli wzmocnioną posługę modlitewną - naszego ojca Biskupa – czytamy na profilu Charyzmatycznej Bydgoszczy na Facebooku. Początek modlitwy w czwartek (3 lutego) o  18.30 Mszą święta w kościele Klarysek (pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Gdańska).

Kolejne spotkanie o sztuce przebaczenia. Martyria zaprasza

Redaktor | 11 Jan 2022 Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” zaprasza na środową (12 stycznia) akademicką „dwudziestkę” - Mszę święta o godz. 20.00, w kaplicy Matki Bożej Nieustajacej Pomocy (oddzielne wejscie, kościół Matki Bożej Królowej Męczenników, ul. Bołtucia 5).