Z życia diecezji 23 Oct 17:26 | BR

fot. DA Martyria/FB

Już w środę 28 października odbędzie się otwarte spotkanie dla młodzieży z cyklu "Z archiwum K". Poruszone zostaną na nim ważne i trudne współcześnie tematy związane z wiarą katolicką.

Spotkanie odbędzie się w  Diecezjalnym Ośrodeku Duszpasterstwa Akademickiego "Martyria" przy ul. Bołtucia 5. Rozpocznie się o godz. 20:00 Mszą Świętą w parafii pw. Matki Bożej Królowej Męczenników. Następnie o godz. 21:00 odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym w sali duszpasterstwa. 

 

Żyjąc Bogiem na co dzień rodzi nam się wiele pytań dotyczących Jego Tajemnicy i naszej w niej obecności. W świecie haseł „wolność”, „miłość”, „tolerancja” nie zawsze potrafimy zrozumieć logikę Bożych Przykazań, a katechizm i prawdy wiary stają się co raz trudniejsze do zrozumienia i zaakceptowania. Jak katolik ma się w nim odnaleźć? Jak zachować zdrową wiarę? Jak głosić Boga żyjącym obok? Na te pytania w konfrontacji z niełatwymi zagadnieniami Katechizmu będą odpowiadać zaproszeni goście" - czytamy na facebookowym profilu duszpasterstwa. 

 

Podczas spotkania zostaną poruszone takie tematy jak: 

  • Dlaczego Kościół jest przeciwny mieszkaniu przed ślubem i wolnym związkom?
  • Małżeństwo & LGBT+ czyli kochaj i rób co chcesz?
  • Kto może zostać rodzicem chrzestnym? Czy dziś jeszcze to możliwe?
  • Modlitwa chrześcijańska, joga, techniki medytacji – jedno, to samo?

 

Start: 28 października o godz. 20:00. 

BR

BR Autor

Redaktor