Z życia diecezji 7 Sep 2020 | Redaktor
We wrześniu Męski Różaniec wrócił do Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W sobotę (5 września) mężczyźni ponownie przeszli w Procesji Różańcowej Ulicami Bydgoszczy. - Wynagradzamy grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi, modlimy się za nasze rodziny, za miasto - piszą organizatorzy na Facebooku.

Procesję organizuje regionalna grupa Wojowników Maryi w każdą pierwszą sobotę miesiąca. W Kościele to dzień poświęcony nabożeństwom wynagradzającym Matce Bożej, których początek wiąże się z objawieniami fatimskimi.

Tradycyjna procesja nie odbyła się w sierpniu, kolejna zaplanowana jest na październik. 

fot. Anna Kopeć

Do uczestnictwa w procesji zaproszeni są wszyscy mężczyźni. Wydarzenie rozpoczyna się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody), gdzie o godz. 12.00 odprawione zostają Msza święta i nabożeństwo. Procesja wyrusza spod kościoła ok. 13.45, kieruje się do parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej, następnie do par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, amfiteatru przy ul. Mostowej, a kończy się w katedrze. Uczestnicy odmawiają wszystkie cztery części różańca: radosną, światła, bolesną i chwalebną.  

Wojownicy Maryi to ogólnopolska wspólnota poświęcona formacji mężczyzn. W Bydgoszczy grupa spotyka się przy parafii Matki Bożej Fatimskiej (Ogrody 18). Więcej czytaj tutaj.

mk

 Więcej zdjęć w galerii poniżej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor