Z życia diecezji 5 Jun 10:38 | kd
W Suchej odsłonięto tablicę pamięci  o. Chabielskiego [GALERIA]

fot. Krzysztof Nowicki

W Suchej odbyło się odsłonięcie płyty pamięci o. Czesława Chabielskiego. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił o. Zbigniew Leczkowski SI, prowincjał Mazowiecko - Wielkopolski Towarzystwa Jezusowego, wychowanek o. Chabielskiego, uczestnik wielu rekolekcji w Suchej 

Ojciec Zbigniew, nawiązując do Ewangelii z dnia mówił o tym, że tak jak Piotrowi Jezus powiedział "Ty pójdź za mną", tak też dzisiaj woła do nas, a to wołanie ma szczególne znaczenie w tych niespokojnych, trudnych czasach pandemii, wojny, niepewności co do przyszłości. 

To wezwanie, bardzo osobiste, skierowane do każdego z nas,  by mimo trudności i przeciwności, zaufać i pójść za Jezusem , mając pewność, że jest on źródłem Pokoju i Nadziei w naszych sercach.

Do Suchej przyjechało ok. 100 osób, nie tylko z Bydgoszczy, ale z wielu miast , a nawet z Niemiec. Przyjechali ludzie, którzy kiedyś uczestniczyli w rekolekcjach, z różnych środowisk, byli oazowicze, Odnowa w Duchu Świętym, przedstawiciele Klubu Inteligencji Katolickiej i więźniowie.

Oprawę muzyczną przygotowali Beata i Krzysztof Kulczyńscy, którzy ponad 30 lat temu tworzyli przy wspólnocie o. Jezuitów w Bydgoszczy zespół DEGERCIS.

Do zebrany list skierował również Marszałek Piotr Całbecki, który napisał między innymi:

" Od wielu lat, jako Marszałek Województwa spotykam w różnych środowiskach ludzi, których zaangażowanie społeczne, aktywność zawodowa i jakość życia są w pewnym sensie efektem formacji duchowej, którą otrzymali w Suchej dzięki ojcu Czesławowi... 

Cieszę się, że uroczyste poświęcenie tablicy upamiętniającej postać o. Czesława Chabielskiego odbywa się w czasie, gdy obchodzimy Święto Województwa Kujawsko - Pomorskiego, którego patronem jest Jan Paweł II. W nauczaniu obu tych kapłanów ważny był obraz Boga, który jest Miłością oraz kwestia zaangażowania, służby, dobra wspólnego i życia, które zmienia nasz świat na lepszy. 

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za upamiętnienie o. Czesława, tej ważnej dla naszego regionu postaci. Jednocześnie zapewniam o życzliwości dla dzieła ośrodka w Suchej i gotowości do współpracy i wsparcia jego dalszego rozwoju..." 

kd Autor

Redaktor/Publicysta