Z życia diecezji 20 May 06:50 | Redaktor
Spotkanie rodzin więźniów -  „Pielgrzymka wielkiej nadziei”

Osoby, których bliscy przebywają w zakładach karnych, doświadczają bardzo trudnego czasu. Wstyd i rozgoryczenie, ukrywanie przed środowiskiem  faktu uwięzienia najbliższego członka  rodziny jest sytuacją bardzo stresującą i trudno o znalezienie środowiska, w którym znajdą wsparcie. Duszpasterstwo więzienne z  Lublina zorganizowało spotkania - popołudniową pielgrzymkę do lubelskiej archikatedry, będącej sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. 

Po parafialnej Mszy bliscy więźniów modlili się przy Obrazie Matki Bożej. Rodzinom towarzyszyli wolontariusze - katechiści prowadzący katechezy w Areszcie Śledczym w Lublinie, przybyli wraz ze swoimi dziećmi. Udano się następnie do pobliskiej bazyliki dominikanów, na modlitwie przy Relikwiach Krzyża, powierzając Chrystusowi krzyż noszony przez rodziny osadzonych. W  skarbcu zwrócono uwagę na unikalny krzyż w formie palmy - podkreślający, że krzyż daje wielkie owoce podczas wędrówki po życiowej pustyni. Po wspólnej agapie i życzliwym dialogu zwiedzano z przewodnikiem podziemia lubelskie, dzięki życzliwości Tomasza Pietrasiewicza
 Dyrektora Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" w Lublinie. 
Kapelan Aresztu Śledczego w Lublinie, ks. Grzegorz Draus jest przekonany o konieczności wspierania rodzin osadzonych, by ulżyć im w niezasłużonym cierpieniu. 
 
 
ks.Grzegorz Draus

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor