Z życia diecezji 14 Jun 11:03 | Redaktor
Nowenna przed 20-leciem diecezji bydgoskiej „W cieniu Twej ręki”

W sobotę, 24 czerwca o godz. 11.00 w Sisu Arenie w Bydgoszczy (ul, Toruńska 54) odbędzie się diecezjalna inauguracja nowenny przed XX-leciem diecezji bydgoskiej pt. “W cieniu Twej ręki”. Będzie to wydarzenie modlitewno-koncertowe.

Na scenie wystąpią bydgoscy muzycy wraz z chórem zjednoczonych wspólnot naszej diecezji. Śpiewać będzie Ada Rychwalska – uczestniczka 12 edycji The Voice of Poland, Milena Pilkiewicz oraz Michał Maciudziński – bydgoscy artyści.

Katechezę o Kościele wygłosi ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak z Krakowa – ceniony biblista i kaznodzieja. Świadectwo obecności i posługi w Kościele przedstawią Monika i Marcin Gomułkowie z Torunia – prowadzący bloga oraz kanał YT „Początek wieczności” oraz Wojciech Modest Amaro – słynny kucharz i restaurator.

W wydarzeniu uczestniczyć będzie młodzież naszej diecezji (370 osób) przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w lipcu tego roku. Podczas spotkania nastąpi także prezentacja „Programu Duszpasterskiego na czas nowenny”, który przygotowany został przez zespół kapłanów i świeckich, pod przewodnictwem ks. kan. Mirosława Pstrągowskiego.

Całość wydarzenia zwieńczy Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa ze szczególnym błogosławieństwem na czas Nowenny i posłaniem pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży.

 

Kuria Diecezjalna w Bydgoszczy

Otwórz zdjęcie

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor