Z życia diecezji 9 Mar 16:19 | kd
Misterium Męki Pańskiej w formie słuchowiska

mat. diecezja.bydgoszcz.pl

Organizatorzy Misterium Męki Pańskiej w bydgoskiej Dolinie Śmierci od 20 lat zapraszają, by głębiej przeżywać Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Ze względu na czas pandemii w tym roku przygotowane zostało słuchowisko.

Odpowiedzialni za przygotowanie wydarzenia rok temu zmuszeni byli je odwołać. W tym roku także nie mogą spotkać się z widzami w Dolinie Śmierci, by w tradycyjnej formie wspólnie przeżyć ten szczególny czas. Dlatego wychodzą z propozycją realizacji Misterium w formie ścieżki dźwiękowej.

Tegoroczne Misterium będzie miało formę nagranego słuchowiska, które można powiązać z nabożeństwem wielkopostnym (adoracją Krzyża, Gorzkimi Żalami lub inną formą według uznania księdza proboszcza)

– mówi reżyser Mariola Ciesielska.

Twórcy zachęcają parafie, wspólnoty, grupy, by wykorzystać Misterium jako część formacji wielkopostnej.

Jesteśmy gotowi przyjechać do was wraz ze świadectwem i doświadczeniem tworzenia misterium oraz z efektami naszej pracy. Chętnie podzielimy się tym, co udało się nam przygotować, spotkamy się z wami i wspólnie pomodlimy się. Prosimy, by chęć przyjęcia nas u siebie zgłosić do 14 marca poprzez formularz na stronie www.misterium.bydgoszcz.pl

– dodaje Eryk Budka.

Ze strony organizatorów możliwe jest również uzyskanie koniecznej pomocy w odtworzeniu nagrania.

Każdego roku przygotowany jest nowy, autorski scenariusz. W tym roku słuchacze spotkają się z Jezusem, ale także z ks. Karolem, zwanym przez jego młodych przyjaciół „Wujkiem”.

 

 

Inf. diecezja.bydgoszcz.pl

kd Autor

Redaktor/Publicysta