Z życia diecezji 5 Oct 2020 | Redaktor
Mężczyźni szli w procesji różańcowej [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy odbył się już po raz 11. W pierwszą sobotę października mężczyźni modlili się, wynagradzając Maryi wyrządzone Jej zniewagi. Prosili także w intencji swoich rodzin i miasta.

Procesję różańcową cyklicznie organizuje regionalna grupa Wojowników Maryi. Modlitwa odbywa się zawsze w pierwszą sobotę miesiąca - w Kościele katolickim to dzień nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi wyrządzone Jej zniewagi.  Do uczestnictwa w procesji zaproszeni są wszyscy mężczyźni, niezależnie od wieku.

Modlitwa w drodze

Wydarzenie rozpoczyna się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Mszą świętą i nabożeństwem o godz. 12.00. Procesja spod kościoła wyrusza ok. 13.45, kieruje się do parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej, następnie do par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, amfiteatru przy ul. Mostowej, a kończy się w katedrze. Uczestnicy odmawiają wszystkie cztery części różańca: radosną, światła, bolesną i chwalebną.

fot. Anna Kopeć

- Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy nasze i świata. Modlimy się w intencji naszych rodzin i miasta - tłumaczą Wojownicy na Facebooku.

Nowa grupa Wojowników

Wojownicy Maryi to założona przez salezjanina ks. Dominika Chmielewskiego ogólnopolska wspólnota poświęcona formacji mężczyzn. W Bydgoszczy grupa spotykała się dotąd tylko przy parafii Matki Bożej Fatimskiej (Ogrody 18), w każdy trzynasty dzień miesiąca o godz. 17.00.

fot. Anna Kopeć

Obecnie wspólnota zawiązuje się także przy parafii pw. św. Marka (ul. Salezjańska 1) w Fordonie. - Zapraszamy z tamtej okolicy wszystkich chętnych mężczyzn - w wieku od 18 do 50 lat - mówi lider bydgoskiej wspólnoty Przemysław Pytliński. Fordońska grupa rozpoczyna spotkania Mszą świętą w pierwszy piątek miesiąca - wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - o godz. 18.00. Więcej o wspólnoscie czytaj tutaj

Ogólnopolskie spotkanie w Bydgoszczy

Następna procesja różańcowa zaplanowana jest na 7 listopada. Również w listopadzie, 28, w Bydgoszczy ma odbyć się ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi. W Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo nauki będzie głosić ks. Chmielewski. Spotkanie będzie miało charakter otwarty dla wszystkich mężczyzn.

mk

Artkuł i zdjęcia pochodzią z „Tygodnika Bydgoskiego”, Tytuł został zmieniony.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor