Z życia diecezji 1 Sep 2020 | Zosia Płachta

Przez trwającą pandemię wiele planowanych na ten rok wydarzeń zostało odwołanych. Z tym problemem musiało się zmierzyć m.in. Wyższe Seminarium Duchowne w Bydgoszczy, które zawsze kilkakrotnie w ciągu roku organizowało rekolekcje powołaniowe, dzięki którym młodzi mężczyźni mogli rozeznać swoją drogę życiową. W tym roku rekolekcje nie odbyły się w tradycyjnej formie, ale zostały przeniesione do Internetu. 

Z inicjatywy kleryków bydgoskiego seminarium powstał cykl filmików poruszających tematy związane z powołaniem. Dzięki nim młodzi ludzie mogli nie tylko zagłębić się w rozmyślania nad swoim życiem, ale też posłuchać historii chłopaków, którzy przed nimi wybrali przygotowanie do kapłaństwa. 

- Wszystkie konferencje postanowiliśmy oprzeć na swoich własnych świadectwach - mówi kleryk Albert, który w swoim filmiku poruszył temat Bożej łaski - na tyle, na ile było to możliwe, chcieliśmy opowiedzieć o swoich doświadczeniach - podkreśla. 

 

Pierwszy z cyklu filmów/profil Wyższego Seminarium Duchownego im. bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy

Rekolekcje powołaniowe przygotowane przez kleryków można obejrzeć na facebookowym profilu bydgoskiego seminarium. Wciąż również trwa jeszcze nabór na pierwszy rok.