Z życia diecezji 20 Jul 2020 | Redaktor
Eucharystia daje życie. Pielgrzymi wyruszą ze śpiewem [HYMN]

kadr z nagrania/YouTube, Agata Sklepowicz

Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę wyruszy we wtorek (21 lipca) z katedry. Na zakończenie Mszy inauguracyjnej zabrzmi m.in. tegoroczny hymn: „Eucharystia daje życie”.

Piosenkę nagrali Agata Sklepowicz (słowa, muzyka, śpiew) i inni muzykalni pielgrzymi. Tytuł nawiązuje do programu duszpasterskiego „Wielka Tajemnica Wiary”, poświęconego Eucharystii.

Hymn ma zostać wykonany na wyjście, po zakończeniu Mszy świetej rozpoczynającej pielgrzymkę (21 lipca, godz. 6.00, katedra).

Pątnicy z diecezji bydgoskiej na Jasną Górę pójdą po raz szesnasty, tym razem w zmienionej, sztafetowej formule. Trasę w całości pokonają księża-przewodnicy grup, a każdego dnia towarzyszyć im będzie inna piątka pielgrzymów. Po zakończonym dniu i błogosławieństwie od kapłana, we własnym zakresie będą wracać do domów, a nazajutrz  w drogę wyruszą kolejne osoby. Chętnych nie zabrakło: limity w grupach na każdy dzień zostały wypełnione. 

W pielgrzymce można także wziąć udział duchowo. Materiały będą publikowane każdego dnia na stronie pielgrzymki. Szczegóły i zapisy na pielgrzymkę duchową: www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl.

mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor