Z życia diecezji 8 Dec 13:42 | Redaktor
Duchowa Adopcja - modlitwa za dzieci zagrożone aborcją

Kościół Jezuitów w Bydgoszczy - Parafia św. Andrzeja Boboli

Kościół Jezuitów w Bydgoszczy - parafia pw. św. Andrzeja Boboli zaprasza do podjęcia modlitwy w intencji dzieci zagrożonych aborcją. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) podczas Mszy św. o godz. 18.00 oraz w niedzielę (12 grudnia) o 19.00 będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych.

„Duchowi Rodzice” zobowiązują się do 9-miesięcznej modlitwy za poczęte dzieci, które są zagrożone aborcją.
 
Modlitwa za dzieci zagrożone aborcją trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca świętego (1 Ojcze nasz + 10 Zdrowaś Maryjo) oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.
 
Dzieło duchowej adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, w roku 1987 została przeniesiona do Polski. Duchowa adopcja skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji a także pomaga ludziom młodym kształtować charakter, walczyć z egoizmem, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa. 
- można przeczytać na stronie parafi pw. św. Andrzeja Boboli.

Msza św. z możliwością podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego odbyła się 8 grudnia o godz. 13.00, kolejna okazja podczas Eucharystii o godz. 18.00. Możliwość uroczystego podjęcia duchowej adopcji będzie także podczas Mszy św. w wybranych innych parafiach oraz w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w niedzielę (12 grudnia) o godz. 19.00. 
 
Modlitwę duchowej adopcji można podjąć także prywatnie; uroczyste rozpoczęcie adopcji organizowane będzie także m.in. z okazji uroczystości Zwiastowania NMP (25 marca). Więcej o duchowej adopcji czytaj tutaj.
 
Link do wydarzenia na Facebooku: Tutaj
 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor